SNS: VLÁDA DELÍ ĽUDÍ NA ZAOČKOVANÝCH A NEZAOČKOVANÝCH A NIE NA ZDRAVÝCH A CHORÝCH

Slovenská národná strana vyzýva ministra zdravotníctva, aby namiesto tlaku na očkovanie začal hľadať riešenie ako zabezpečiť primárnu lekársku starostlivosť a potrebné lieky, ktoré sa dostávajú na trh. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 07.12.2021

Keď minister zdravotníctva povie, že to máme pod kontrolou, treba spozornieť. Na koaličnú radu už išiel s ďalšími opatreniami, ktoré znovu hrozia polarizáciou spoločnosti. Koaličné strany majú každá svoj názor a občan ich vôbec nezaujíma. Ten žije v dennodennom strese, čo sa zas na druhý deň zmení v nariadeniach. Už dávno je známe, že stres oslabuje imunitný systém človeka a ten je náchylnejší na ktorékoľvek ochorenie. Navyše, je obdobie respiračných ochorení a lekári nezvládajú konzultácie s pacientmi.

Slovenská národná strana vyzýva vládu, aby prestala deliť ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných. Ľudí je možné deliť na chorých a zdravých. Minister zdravotníctva namiesto tlaku na očkovanie, by mal hľadať riešenie ako zabezpečiť primárnu lekársku starostlivosť a potrebné lieky, ktoré sa dostávajú na trh. Keby mal pacient správnu liečbu od prvých príznakov, nemusel by byť hrozbou pre preplnenú nemocnicu. V nemocniciach leží viac ako 3 500 pacientov. Keby sa od začiatku liečili a pritom sa dodržiavali opatrenia, mohlo by ich tam byť možno o polovicu menej. Problémom ani podľa ministra zdravotníctva nie sú nariadenia, ale ich dodržiavanie. Slovenská národná strana sa pýta, prečo teda netlačí na dodržiavanie opatrení, aby sa čo najviac znížila mobilita ľudí.

Domáci podnikatelia museli pozatvárať svoje prevádzky a obchody a to len nahralo cezhraničným výletom do okolitých krajín, kde sú iba mierne alebo, dokonca, žiadne opatrenia. Namiesto dodržiavania opatrení, ktoré sú podnikatelia ochotní akceptovať, nútia občana vyvážať vo veľkom zisky zahraničným obchodníkom. Slovenskí obchodníci a podnikatelia sa tak stávajú veľmi zraniteľným segmentom a mnohí aj bezradnými klientmi úradov práce. Vláda namiesto riešení, stále seje medzi občanov len stres a neistotu.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.