SNS: VYDIERAŤ VERIACICH OČKOVANÍM JE NESKUTOČNÁ DRZOSŤ!

SNS: Tento očkovací cirkus je tu len preto, lebo Európska komisia nakúpila 1,8 miliardy kusov očkovacích látok, ktoré sa musia spotrebovať do roku 2023 a majú záručnú lehotu.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 20.07.2021

Mimoparlamentná SNS vyzýva vládu, aby nezneužívala návštevu pápeža Františka na Slovensku na vydieranie veriacich. Protestuje proti návrhu, že na omšiach sa budú môcť zúčastniť len ľudia zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

"Vydierať veriacich tým, že sa musia očkovať a stihnúť aj druhé kolo očkovania, teda do 11 dní musia nastúpiť do očkovacieho centra, považuje Slovenská národná strana za neskutočnú drzosť tejto vládnej moci," uviedla strana. Kritizuje postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá podľa nej obhajuje to, aby bola verejnosť nútená do očkovania za každú cenu. 

"Opakujeme, že tento očkovací cirkus je tu len preto, lebo Európska komisia nakúpila 1,8 miliardy kusov očkovacích látok, ktoré sa musia spotrebovať do roku 2023 a majú záručnú lehotu," tvrdí SNS. O tom, že na programe počas septembrovej návštevy pápeža Františka a stretnutí s ním sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní, informoval v utorok minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). S predsedom Konferencie biskupov Slovenska Stanislavom Zvolenským sa dohodli, že pôjde o účasť vysoko nad rámec platných opatrení. Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) aj hlava štátu súhlasili s návrhom.

Pápež prijal pozvanie, ktoré mu adresovali všetci biskupi v mene celej katolíckej cirkvi na Slovensku, prezidentka i slovenská vláda. Slovensko by mal navštíviť 12. až 15. septembra.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.