SNS ŽIADA OD ČAPUTOVEJ ZOZNAM PASAŽIEROV NA PALUBE ŠTÁTNEHO LIETADLA

SNS má vážne podozrenie, že na palube štátneho lietadla boli rodinní príslušníci, ktorí tam nemali čo robiť. Súčasne z informácií, ktorými disponujeme, je zrejmé, že išlo o sponzorov a blízke osoby, ktoré sa priamo alebo nepriamo podieľali na financovaní prezidentskej kampane Zuzany Čaputovej, uviedla hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

Foto SITA/JAKUB JULENY
Dátum 06.02.2024

SNS vyzvala prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby v súvislosti s pracovnou cestou v Kanade a Spojených štátoch amerických zverejnila zoznam pasažierov na palube štátneho lietadla, ako aj zdokladovala úhrady ubytovania. Hovorca hlavy štátu Martin Strižinec pre TASR reagoval, že ide o snahu lídra SNS Andreja Danka o odpútanie pozornosti od jeho nehody.

SNS podotkla, že ak prezidentka nemá čo tajiť, bezodkladne zoznam aj doklady zverejní. "SNS má vážne podozrenie, že na palube štátneho lietadla boli rodinní príslušníci, ktorí tam nemali čo robiť. Súčasne z informácií, ktorými disponujeme, je zrejmé, že išlo o sponzorov a blízke osoby, ktoré sa priamo alebo nepriamo podieľali na financovaní prezidentskej kampane Zuzany Čaputovej," uviedla hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

"Na oficiálnej návšteve Kanady a následnej pracovnej ceste do Spojených štátov sa zo strany prezidentskej kancelárie zúčastnili iba zamestnanci, ktorí mali počas cesty pracovné povinnosti, a osobní ochrancovia prezidentky," povedal Strižinec. Súčasťou delegácie boli aj štátni tajomníci ministerstva hospodárstva a zahraničných vecí so sprievodom, zástupcovia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) a zástupcovia médií, ktorým Kancelária prezidenta (KP) SR nepreplácala ubytovanie.

"Prezidentku sprevádzala tiež podnikateľská delegácia, ktorej členov na základe verejnej výzvy a transparentného výberu odporučilo SARIO a ktoré v Kanade a USA zorganizovalo jednotlivé biznis fóra," ozrejmil. Doplnil, že na oficiálnej návšteve Kanady sa na pozvanie kanadskej strany zúčastnil aj partner prezidentky Juraj Rizman, ktorému ubytovanie hradila kanadská strana.

"Rozumieme, že Andrej Danko sa nezmyselnými útokmi na prezidentku snaží odpútať pozornosť verejnosti od svojej dopravnej nehody, ktorej okolnosti stále dôveryhodne nevysvetlil. Na rozdiel od neho prezidentka a ani KP SR nemajú čo skrývať, ani si nič vymýšľať," skonštatoval Strižinec.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.