SOLTÉSZ: ZA ČAPUTOVÚ SA NEMUSÍME HANBIŤ

Liberálnopravicový novinár Arpád Soltész, prezentujúci sa radikálnymi názormi, sa okrem iného „preslávil“ výrokom, že Slováci sú „šváby“ Európy či komentárom, že Rusko je náš nepriateľ a Rusko svojich nepriateľov masovo zabíja.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 14.05.2022

Liberálnopravicový novinár Arpád Soltész, prezentujúci sa radikálnymi názormi, sa okrem iného „preslávil“ výrokom, že Slováci sú „šváby“ Európy či komentárom, že Rusko je náš nepriateľ a Rusko svojich nepriateľov masovo zabíja. Štátny terorizmus a genocída sa podľa neho stali oficiálnou vojenskou i zahraničnopolitickou doktrínou Kremľa. „Ak dnes niekto podporuje alebo obhajuje fašistické Rusko, podporuje nepriateľa,“ vyhlásil. Dokonca by chcel očistiť slovenskú spoločnosť od Fica, Blahu, Uhríka či Chmelára. Soltész sa najnovšie opäť „zaskvel“ vo viac ako 50-minútovom rozhovore pre portál Startitup.sk, kde vyjadril svoje názory na adresu Zuzany Čaputovej, na výsledky parlamentných volieb v Maďarsku či vojnu na Ukrajine.

Arpád Soltész v súvislosti s voľbami v susednom Maďarsku uviedol: „Maďari boli hrozne vyurážaní, keď som povedal, že by tankovali krv ukrajinských žien a detí a kúrili by ich kosťami, keby to bolo cenovo výhodné a dostatočne lacné. Ale to je trošku farbistejšie opísaná realita. Oni reálne tankujú tú krv ukrajinských žien a detí, pretože v okamihu, keď platíš Rusom za ich plyn a ropu, tak podporuješ ich vojnovú mašinériu. Tie peniaze idú rovno na vojnu v tomto okamihu. Je to povedané obrazne, ale je to len opis reality. Žiaľ, vyzerá to tak, že na Slovensku veľmi veľa ľudí by tiež v pohode tankovalo krv, v pohode by kúrili kosťami bábätiek. Nechcú o tom vedieť,“ hovorí Soltész. „Ak sa táto spoločnosť nespamätá, nevyvinie, ak bude voliť tak, ako ukazujú dnešné preferencie, tak pôjdeme maďarskou cestou a skončíme niekde v uhorskom kráľovstve pod záštitou svätej ríše ruskej. Ale to sú dva roky. Za dva roky sa môže udiať veľa nepredvídateľných vecí,“ vysvetlil svoj pohľad Soltész, ktorý má mimoriadne pozitívny pohľad na hlavu štátu Zuzanu Čaputovú.

Dokonca je na ňu podľa vlastných slov aj hrdý, ale za prepad preferencií ju poriadne skritizoval: „Padla o desať percentuálnych bodov v čase vojny. To je pre prezidenta taká facka, že to nie je ani facka, to je kopanec do hlavy od ľudu tejto krajiny, lebo nie každý je jej elektorát.“ „Ona jednoducho chce byť za peknú, chce byť populárna, chce, aby ju všetci ľúbili. Toto je absolútne nedospelé. Aj keď si prezident, ty máš byť prezidentom všetkých občanov. Máš naozaj reprezentovať záujmy každého jedného občana v krajine. Ale aby si bol populárny a páčil sa všetkým, to je holý nezmysel. Ja som s ňou ako s prezidentkou veľmi spokojný v tom, že je to najlepšia hlava štátu, akú sme doteraz mali. Je to druhá hlava štátu, za ktorú sa nemusíme hanbiť,“ uzatvoril svoje vyjadrenie na adresu Zuzany Čaputovej.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.