SOROS MÁ ČORAZ VIAC NEPRIATEĽOV AJ V ŽIDOVSKOM PROSTREDÍ

Georgeovi Sorosovi pribúdajú nepriatelia. Nepochádzajú však z protižidovských kruhov, ale zo židovského prostredia. Niektorí z nich sa dokonca spojili do skupiny s názvom Židia proti Sorosovi. Hovoria o ňom, že podkopáva postavenie Izraela a obviňujú ho tiež z nekalých vecí v americkej politike.

Foto SITA/AP
Dátum 07.01.2024

Georgeovi Sorosovi, ktorý je obdivovaný i nenávidený po celom svete, pribúdajú nepriatelia. Nepochádzajú však z protižidovských kruhov, ale zo židovského prostredia. Niektorí z nich sa dokonca spojili do skupiny s názvom Židia proti Sorosovi. Hovoria o ňom, že podkopáva postavenie Izraela a obviňujú ho tiež z nekalých vecí v americkej politike, píše Pravda.

Americký finančník má silného kritika aj v izraelskej vláde. Tábor jeho nepriateľov tvrdí, že kritizovať Sorosa neznamená šírenie antisemitizmu, lebo podľa nich ubližuje izraelským bytostným záujmom.

Vlády v Izraeli sa už niekoľko rokov netaja tým, že im niektoré Sorosove aktivity prekážajú. Napríklad v roku 2017 hovorca ministerstva zahraničných vecí Emmanuel Nahshon o ňom povedal: „Soros financuje organizácie, ktoré očierňujú židovský štát a snažia sa mu odoprieť právo brániť sa.“

Na jar 2023 vznikla v USA neformálna skupina Židia proti Sorosovi. Pravicovo uvažujúcim americkým židovským konzervatívcom prekážajú nielen jeho aktivity vo vzťahu k židovskému štátu, ale aj podpora ľavičiarskej agendy na domácej politicko-spoločenskej scéne. „Útočenie na Sorosa pre jeho vplyv na americkú politiku, nehovoriac o jeho hanebnej agende v samotnom Izraeli, nie je antisemitské. Je jednoducho fakt, že Soros financuje veľkú časť radikálnej ľavice v tejto krajine. Treba ho zastaviť,“ zdôraznili signatári.

Jedným zo zakladateľov tejto skupiny je americký židovský publicista Josh Hammer. „Soros je deštruktívna civilizačná sila v Amerike, Izraeli, rodnom Maďarsku a všeobecne na celom Západe,“ povedal pre server Daily Signal.

Soros si v Spojených štátoch už pohneval aj vplyvné záujmové združenie, ktoré v Bielom dome a v Kongrese USA lobuje za izraelské záujmy. „George Soros má dlhú históriu podpory protiizraelských skupín,“ napísal na Twitteri Americko-izraelský výbor pre verejné záležitosti.

Ani suchú niť nenechal na Sorosovi Farley Weiss, bývalý predseda americkej organizácie Národná rada mladého Izraela: „Sorosovi obhajcovia sa snažia potlačiť kritiku miliardára tým, že tvrdia, že je antisemitská, pretože sám Soros je Žid. Ale nikto nefinancoval ničivejšie útoky na Izrael a na americkú židovskú komunitu ako Soros. V najlepšom prípade je to seba nenávidiaci Žid a nemal by byť braný na milosť kvôli svojmu pôvodu.“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.