SOROSOVO DIEVČA

Katarína Cséfalvayová po odchode amerikanofila a rusofóba v jednej osobe Františka Šebeja z parlamentu ho nahradila vo funkcii predsedníčky zahraničného výboru NR SR

Foto JAKUB KOTIAN
Dátum 11.04.2018

Nacisti aj komunisti nenechali nič na náhodu a svoju omladinu vychovávali v správnom duchu už od malička. Staré metódy práce s mládežou si osvojil aj tretí sektor. Cez rôzne debatné krúžky, asociácie, workshopy, letné školy…

Pionierka globalizmu

George Soros sieťou prípraviek na vsiaknutie “správneho” myslenia a postojov systematicky pripravuje budúcich lídrov. Tí už budú vedieť, čo je ich úlohou. Propaganda sa začína už na školách. Z pôvodných vysokých škôl sa aktivity na (pre)výchovu k správnemu, globálnemu občianstvu posunuli na stredné a dokonca už aj základné školy. Aktuálne v hľadáčiku angažovaného mimovládneho sektora sú už aj predškolské zariadenia. Poslankyňa Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová (32) už ako šestnásťročné dievča absolvovala Olomouckú letnú školu – Olomouc Summer Young Leaders Institute. Zúčastnila sa jej počas gymnaziálneho štúdia ako jedna z dvoch slovenských štipendistov Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. Projekt Olomouckej letnej školy sa začal v roku 1994 a od roku 1998 sa toto školenie pre mladých pionierov globalizmu uskutočňuje s medzinárodnou účasťou pod gesciou Open Society Institute. Škola sa podobá projektu debatnej asociácie, za ktorej medzinárodnou i slovenskou vetvou stojí opäť Sorosova Open Society Institute. Semináre otvorene pracujú na kreovaní mladých vodcov – “young leaders”. Je všeobecne známe, že Soros vyznáva ideológiu otvorenej spoločnosti bez hraníc. „Mladá líderka“ už ako 25-ročná bola na Fakulte medzinárodných vzťahov Univerzity Komenského spoluriešiteľkou projektu „Postavenie imigrantov v SR“ (č. 2319211, MVP projekty). Bolo to včase, keď o migračnej kríze na Slovensku a v Európe ešte nik nechyroval (iba ak tí, čo ju naplánovali). V rokoch 2005 – 2009 požiadalo na Slovensku o azyl celkovo 10 771 ľudí, dostalo ho však iba 83 žiadateľov. Štatistika žiadateľov bola dokonca každoročne klesajúca – od 3 549 (2005), 2 849 (2006), 2 642 (2007), 909 (2008) až po 822 (2009). Mladí angažovaní lídri v štýle neomarxistického „dlhého pochodu naprieč inštitúciami“ obsadzujú kľúčové pozície na ovplyvňovanie verejnej mienky v spoločnosti – okrem médií práve akademickú pôdu. Odtiaľ môžu najintenzívnejšie vplývať na študentov a postoje mladej generácie, ktorá má globálne „zmeny“ uskutočniť.

Kľúčová pozícia

V roku 2014 si inžinierku Cséfalvayovú ako angažujúcu sa mladú tvár všimol Rado Procházka a zapojil ju do politického projektu s názvom Sieť. Po “roztrhaní siete“ prešla ako novozvolená poslankyňa parlamentu do Mosta-Híd (má maďarskú národnosť) a po odchode amerikanofila a rusofóba v jednej osobe Františka Šebeja z parlamentu ho nahradila vo funkcii predsedníčky zahraničného výboru NR SR. Tam presadzuje tradične euroatlantické, čiže antiruské, protiputinovské i protiorbánovské postoje v línii Sorosovej geopolitickej vízie na „zmeny“ režimov a vlád.

Pripomeňme, že ich súčasťou je aj sociálne inžinierstvo a neoliberálne a multikulturalistické experimenty (migrácia, rodová agenda) s trvalými následkami na duši každého národa. Jej rádius sa rozšíril aj na „populistov strednej Európy“. Do tejto kategórie zaradila nielen Orbána, ale aj Zemana, Okamuru a dokonca aj Sulíka, samozrejme, s vážnym znepokojením a štýlovým naznačením možnej „hrozby“.

Je známe, že v Maďarsku premiér Orbán vedie proti Sorosovi systémovú vojnu a je s ním v trvalej roztržke pre rozdielne vízie európskej budúcnosti, ktorá sa láme na migrácii. Soros reagoval na celoštátnu kampaň vedenú maďarskou exekutívou videom, na ktorom na Orbána hádzal oheň a síru, pretože vraj „Maďarsko má pod Orbánovou vládou represívnejší režim, než za sovietskej nadvlády v období studenej vojny“. Miliardár dokonca pritvrdil a obvinil Viktora Orbána, že stojí na čele „mafiánskeho štátu“. Orbán to označil za „vyhlásenie vojny“.

Cséfalvayová v akcii

A tak neprekvapuje, že súčasná predsedníčka zahraničného výboru NR SR kritizuje demokratickú voľbu maďarských voličov a presvedčivé volebné víťazstvo lídra, s ktorým je George Soros vo vojne. Základnou stratégiou sorosovského think-tankového ťaženia za „zmeny“ je šírenie obáv a hrozieb, démonizovanie, negativizácia v spoločnosti a postupné nahrádzanie demokratických inštitúcií tretím sektorom. V tejto súvislosti neprekvapuje Cséfalvayovej varovné hodnotenie maďarských parlamentných volieb. Nie však z nacionálneho, ale z globalistického a ideologického hľadiska.

Cséfalvayová vyzývala na vypovedanie ruských diplomatov zo Slovenska ako reakciu na prípad Skripaľovcov. Dokonca kvôli tomu zvolala zasadnutie parlamentného výboru – a to v čase, keď vysvitlo, že „smrteľne“ otrávení“ sa zázračne uzdravujú a Británia začala kauzu z dôvodu totálnej dôkaznej núdze zametať pod koberec. Je známe, že proukrajinské a súčasne antiruské a protiputinovské postoje robia veľmi dobre na srdci 88-ročnému „filantropovi“, ktorého nadácia bola pri štarte budúcej slovensko-maďarskej líderky.

V apríli 2017 na Facebooku Katarína Cséfalvayová angažovane komentovala rozhodnutie maďarského parlamentu prijať novelu vysokoškolského zákona, ktorej dôsledkom malo byť pozastavenie činnosti Sorosovej Stredoeurópskej univerzity. Súkromnú Sorosovu školu ospievala so superlatívmi, pretože podľa nej „náš región potrebuje podobné inštitúcie ako soľ“.

Otázka je, či by po Maďarsku aj Slovensko nemalo riešiť hosťovanie takýchto vyškolených mladých lídrov v búraní hraníc všetkého druhu a angažovanom presadzovaní neomarxizmu, multikulturalizmu a migrácie ako výkladnej skrini Sorosovho štyridsaťročného úsilia zmeniť svet a nastoliť svetovládu. V nej sa ako servis zídu rôzni užitoční a najmä preškolení miestodržitelia – hrané bábky na šnúrke hlavného „bábkara“, pre ktorého urobia naozaj všetko.

(Autor je predseda Inštitútu národnej politiky, www.institut-inp.sk)

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.