SPRÁVCA BYTOV OZNÁMIL, ŽE AK SA ĽUDIA NEDAJÚ TESTOVAŤ, VYHODÍ ICH

Certifikát o absolvovaní testovania majú bezodkladne predložiť vlastníkovi niekoľkých bytov na kontrolu, inak im údajne ukončia nájomný vzťah.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 30.10.2020

VALASKÁ 30. októbra (TASR/extraplus.sk) – Správca a zároveň vlastník niekoľkých bytov na Hronskej ulici 18 vo Valaskej v Breznianskom okrese zverejnil 28. októbra oznam na bytovom dome, ktorým nájomníkom a vlastníkom bytov oznamuje, že sú povinní zúčastniť sa na víkendovom testovaní na ochorenie COVID-19. Certifikát o absolvovaní testovania majú bezodkladne predložiť na kontrolu, inak im údajne ukončia nájomný vzťah. Hoci si ľudia diskutujúci na sociálnej sieti mysleli, že ide o hoax, ukázalo sa, že nie. Správca bytového domu sa v piatok za "nevhodnú formuláciu" ospravedlnil.

Oznam opatrený pečiatkou spoločnosti HVH správa domov vyvolal stovky búrlivých komentárov na sociálnej sieti vrátane odporúčania podať trestné oznámenie na políciu, lebo žiadať niečo také, je nezákonné. Okrem iného oznam zdôrazňoval, že ak sa obyvatelia bytovky nepreukážu platným certifikátom alebo dokumentom o vykonaní PCR testu, "bude sa to považovať za hrubé porušenie zmluvy s okamžitým ukončením nájomného vzťahu,"."Oznam mal poslúžiť na motivovanie a edukovanie obyvateľov bytovky, aby využili možnosť otestovať sa. Za nevhodnú formuláciu sa ospravedlňujem verejnosti i vlastníkom a nájomníkom bytov. Zároveň si dovoľujem pripomenúť, keďže som správca a vlastník niekoľkých bytov v tejto bytovke, že mám právo na ochranu svojho zdravia, čo sa zo strany vlastníkov a nájomníkov opakovane porušuje," konštatoval pre médiá správca Zdenko Haring, niekdajší hlavný kontrolór mesta Banská Bystrica, ktorý je podpísaný pod oznamom.

"Na základe posledných skúseností z uvedeného bytového domu, v ktorom býva prevažne 'zraniteľná skupina' obyvateľov, som pri opakovaných pracovných návštevách zistil, že porušujú nariadenie vlády o zákaze vychádzania a miestna komunita nedodržuje pravidlo o dvojmetrových odstupoch či nosení rúšok. Pri upozorňovaní sa mi dostalo často posmechu so slovami 'ja rúško nosiť nemusím' alebo 'aj tak sa testovať nepôjdem'," zdôraznil Haring.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.