SRBI ŽIADAJÚ TREST PRE ALBÁNCOV A CHORVÁTOV, ICH FANÚŠIKOVIA SKANDOVALI "ZABI, ZABI, ZABI SRBA!"

Nevraživosť národov na Balkáne, v tomto prípade Chorvátov a Albáncov proti Srbom, má korene v rozpade bývalej Juhoslávie. Vzájomné stretnutia národných tímov uvedených krajín dlhodobo sprevádza napätie aj výtržnosti a provokácie. 

Foto YOUTUBE
Dátum 20.06.2024

Predstavitelia Srbského futbalového zväzu pohrozili, že stiahnu svoj národným tím z majstrovstiev Európy v Nemecku, ak Európska futbalová únia (UEFA) nepotrestá vinníkov protisrbských pokrikov počas stredajšieho duelu medzi výbermi Chorvátska a Albánska (2:2). Podľa Srbov priaznivci oboch družstiev v druhom polčase skandovali: "Zabi, zabi, zabi Srba." Vyhrážku Srbov zverejnili viaceré popredné portály a upozornil na to český web iDnes.cz.

"To, čo sa stalo, je škandálne. Budeme žiadať UEFA o príslušné sankcie, aj keby to malo znamenať nepokračovanie na turnaji. Sme si istí, že budú potrestaní, pretože UEFA už skôr reagovala na našu výzvu, aby zo šampionátu takzvaného albánskeho novinára," vyhlásil generálny sekretár srbského zväzu Jovan Surbatovič. Narážal na televízneho reportára z Kosova, ktorý mal počas duelov Angličanov proti Srbom provokovať Balkáncov znakom dvojhlavého orla. Podľa Surbatovičova už poslali Srbi formálny podnet na UEFA. 

Nevraživosť národov na Balkáne, v tomto prípade Chorvátov a Albáncov proti Srbom, má korene v rozpade bývalej Juhoslávie. Vzájomné stretnutia národných tímov uvedených krajín dlhodobo sprevádza napätie aj výtržnosti a provokácie. 

Srbi už na kontinentálnom šampionáte dostali od UEFA pokutu za to, že srbskí fanúšikovia počas víkendového duelu proti Angličanom (0:1) rozprestreli transparent s nápisom "Kosovo = Srbsko".

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.