SRBSKÉ JAZVY

Alexander Vučič: „Nikdy nezabudneme, čo NATO urobilo našej krajine.“

Foto archív
Dátum 13.06.2018

BELEHRAD 13. júna (Extra plus) - Srbský prezident Alexander Vučič, ktorý do svojho kresla zasadol 31. mája 2017, vyjadril svoj nemenný postoj na adresu vstupu krajiny do NATO. „My, Srbi, nikdy nezabudneme, čo NATO urobilo našej krajine v roku 1999. Srbský ľud nezabúda, a preto nikdy do NATO  nevstúpime.  Srbsko nie je bohatá krajina, ale hrdá a náš osud bude určovať náš národ, nie Európska únia a NATO.  Rovnako nikdy nedovolíme, aby bolo Srbsko použité ako nástroj nátlaku proti bratskému Rusku.  Srbský národ a ruský národ spoločne bojovali a zomierali celé stáročia, preto nás spája puto najsilnejšie.  Srbsko nikdy nepredá svoju hrdosť ani slobodu za žiadne peniaze, ani iné výhody. Nikdy nedovolíme, aby nám Európska únia vnútila falošnú solidaritu ohľadom kvót na imigrantov. My sme nebombardovali ani Sýriu ani iné štáty, a preto nedovolíme, aby Srbsko ohrozovali hordy utečencov,” vyhlásil sa Vučič.

Minulý týždeň absolvoval dvojdňovú návštevu Srbska predseda NR SR Andrej Danko. Vyhlásil, že Slovensko stojí na strane Belehradu aj v takej zložitej téme, ako je Kosovo. "Utvrdili sme sa v tom, že Srbsko a Slovensko nespája len história, ale aj súčasnosť a hlavne budúcnosť. Dospeli sme k bodom, ktoré pomôžu Srbsku i Slovensku. Najmä z oblasti parlamentnej sme hovorili o výmene informácií pri príprave legislatívy, ktorá prichádza z Európskej únie, a súčasne o výmene informácií," povedal Danko.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.