STEVE JOBS: SVOJIM DEŤOM BY SOM MOBIL NIKDY NEDAL

"Moje deti ma obviňujú, že som fašista a príliš znepokojený technológiami. Je to preto, lebo my sme už zažili nebezpečenstvá technológií na vlastnej koži."

Foto AP
Dátum 31.05.2020

Zakladateľ spoločnosti Apple dostal v minulosti otázku na ktorú mal jasnú odpoveď.
"Dali by ste svojmu dieťaťu taký malý zázrak, akým je mobil alebo tablet?" Steve odpovedal: "Nie, nedal."

Reporér New York Times sa ho taktiež spýtal: "Vaše deti musia milovať iPad, však?" Steve však opäť odpovedal negatívne: "Oni ho nepoužívajú. My doma limitujeme to, koľko technológií naše deti používajú."

V Silicon Valley, kalifornskej oblasti, známej najmä pre svoj vysoký počet firiem venujúcich sa IT odvetviu sa rozšíril medzi vývojovými pracovníkmi trend posielať vlastné deti do škôl bez technických pomôcok a celkovo tak deti chrániť pred vplyvom technológií.


"Moje deti obviňujú mňa aj manželku, že sme fašisti, príliš znepokojení technológiami. Hovoria nám, že žiadny z ich kamarátov nemá doma tie isté pravidlá. Je to preto, lebo my sme zažili nebezpečenstvá technológií na vlastnej koži. Videl som to na sebe a nechcem to isté vidieť aj u mojich detí," povedal Chris Anderson, riaditeľ firmy 3D Robotics, otec piatich detí pre The Times.

Môže sa stať, že pri našej závislosti na technológiach vychováme deti s hendikepovaným životom, bez predstavivosti a tvorivosti. Je to práve učenie tradičným spôsobom, ktoré nám pomáha stať sa univerzálnymi osobnosťami. Informácie sme absorbovali z kníh alebo prostredníctvom socializácie s inými ľudmi, nie z Google.

Ak poskytnete deťom predsalen smartfón, ukrátite ich o zdravšie, menej závislé prostredie.

Skúste sa s deťmi radšej hrať vonku, obklopte ich prírodou. Možno vás za to teraz budú nenávidieť, no neskôr vám určite poďakujú.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.