STÍHANÝ ZA PRAVDU?

Na Václava Klausa podali trestné oznámenie za vyhlásenie, že na pražské protesty ľudí zvážajú autobusmi

Foto ARCHÍV
Dátum 29.06.2019

PRAHA 29. júna (cz.sputniknews.com/Extra plus) - Bývalý český prezident Václav Klaus sa v relácii TV Prima Partie otvorene vyjadril k demonštráciám, ktoré zúria v Českej republike a sú namierené proti vláde Andreja Babiša. Uviedol, že sú v skutočnosti protestami ľudí, ktorí sú frustrovaní tým, že nevyhrali voľby. Dodal, že demonštranti sú na miesto protestov „zvážaní autobusmi zadarmo z Moravy“ a že im za to dokonca platia.

Klausov prejav nenechal bez povšimnutia pesničkára, textára a aktivistu Ziggyho Horvátha. Práve on bol totiž tým, kto sprostredkoval odvoz celkom 104 ľuďom na demonštráciu. Obhajuje sa tým, že ľudia, ktorí cestovali dvoma autobusmi zo Zlína, mu za cestu zaplatili 500 korún. Tieto prostriedky pritom každý z nich poslal na transparentné účet, a tak je možné všetko dohľadať a potvrdiť. Horváth sa k celej veci vyjadril pomocou sociálnej siete, keď na svojom Facebooku zdieľal nasledujúci príspevok:

"Bývalý prezident Václav Klaus spáchal trestný čin ohovárania. Dopustil sa ho úplne vedome, zákerne a so zlým úmyslom pošpiniť krivým obvinením stovky tisíc občanov ČR, keď v nedeľnej Partii TV Prima preukázateľne klamal." Na bývalého českého prezidenta podal dokonca trestné oznámenie, ktorého fotografiu pridal k príspevku.