STOP ODREZANÝM ORGÁNOM A ŠIKANE PSOV

Slováci podpisujú petíciu za zákaz chovu psov v rómskych osadách po tom, ako sa čoraz častejšie objavujú prípadu neuveriteľne krutého zaobchádzania so zvieratami

Foto FACEBOOK
Dátum 24.05.2020

Situácia s túlavými či týranými psami je zlá na celom Slovensku. Najvypuklejší je však tento problém na východe, kde sa v osadách psy neprimerane rozmnožujú a zvieratá sú často zabíjané a ubližuje sa im. Problémy rieši Sloboda zvierat aj Ministerstvo pôdohospodárstva. Nechcených psov údajne prináša do osád aj majorita.

„Špagáty zarezané do krku, kotné fenky, šteňatá bez očí, mŕtve psy všade naokolo… Všetko, čo v minulosti ukázali médiá, vešanie psov za nohy, podpálené psy… Všetko je pravda,“ uviedla v minulosti pre portál Noizz Jana Bikkyová, zástupkyňa Združenia Pomoc psíkom na východnom Slovensku.

V uplynulých dňoch Slovenskom otriasli prípady, kedy rómske deti odrezávali psom uši a pohlavné orgány. Bola to pomyselná posledná kvapka v pohári, ktorá podnietila ľudí vytvoriť a podpisovať petíciu za zákaz chovu psov v rómskych osadách. Ak s touto iniciatívou súhlasíte, petíciu nájdete tu: https://www.peticie.com/zakaz_chovu_zvierat_v_osadach?uv=24495314

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.