STOPKA: MAĎARI SA AUTONÓMIE NEVZDAJÚ!

Roman Stopka, predseda PSN: V hrnci vzájomných maďarsko-slovenských vzťahov je veľmi starostlivo nastavovaný tlak a hrniec vybuchne, keď sa to bude hodiť im. Naša vláda sa vzdala akejkoľvek prevencie a na jej konanie doplatí celá republika.

Foto TASR/AP
Dátum 20.10.2021

Úprimne sa priznám, že ma prekvapuje naivita, s akou naši dnešní mocenskí predstavitelia vnímajú maďarské iredentistické kroky voči Slovenskej republike, ktoré pre niekoho vyzerajú zdanlivo náhodné, hoci plánovito, čo aj skryto, so stále sa zväčšujúcou opovážlivosťou smerujú na celkovú revíziu Trianonskej mierovej zmluvy. V našom prípade prinajmenšom s následkom narušenia územnej celistvosti SR. Nemám na mysli len nedávne zverejnenie rozhodnutia maďarskej vlády o skupovaní pôdy na juhu a východe Slovenska. Upriamujem pozornosť na dlhodobú sériu nahlodávacích krokov od vzniku Slovenskej republiky. Kam smerujú?

Roman Stopka predseda politickej strany Práca slovenského národa (PSN): 

 

V hrnci vzájomných maďarsko-slovenských vzťahov je veľmi starostlivo nastavovaný tlak a hrniec vybuchne, keď sa to bude hodiť im. Naša vláda sa vzdala akejkoľvek prevencie a na jej konanie doplatí celá republika. Pričom všetko bude naaranžované ako prirodzený vývoj a maďarský národ bude prezentovaný ako obdivuhodný a nepokoriteľný štátotvorný živel, ktorému bolo surovo ublížené Trianonskou mierovou zmluvou.

ČÍTAJTE TIEŽ: STOPKA: SLOVENSKO JE NA CESTE K DIKTATÚRE

Ľstivosť a bezohľadnosť

Len zaspomínajte na elitárskych maďarských politikov, ktorí sa ako huby vynorili z anonymity po roku 1993. Napríklad na takého Miklósa Duraya, pôvodne nesúceho meno Mikuláš Durdžinský, ako po vzniku samostatnej SR projektoval u nás maďarskú územnú autonómiu. Pripomínam Wekerleho plán hospodárskej integrácie Karpatskej kotliny s Maďarskom z roku 2011. Podobných, nech už väčších, alebo menších krokov boli desiatky a stovky, s celoštátnymi dôsledkami. Postupnou eróziou pôvodného stavu po prvej a druhej svetovej vojne vytrvalo vytvárajú podmienky na likvidáciu Trianonskej zmluvy. Jednoznačne to vyjadril bývalý maďarský minister zahraničných vecí Géza Jeszenszky: „... nikto nemôže zazlievať maďarským politikom úsilie zvrátiť výsledky Trianonskej dohody aspoň mierovou cestou...“ Lenže naši politici akoby sa nechceli poučiť zo ľstivosti a bezohľadnosti týchto dešperátov voči podrobeným, a doslova chytráckej servilnosti voči mocným, pokiaľ im tí môžu a chcú byť nápomocní.

Bez prevencie

Ako to už u nás býva vo vzťahoch s Maďarskom, vykľulo sa šidlo z vreca, nateraz zverejnením zámeru na skupovanie slovenskej pôdy. A opäť, ako to už býva, keď sa Budapešť k niečomu prizná, vec už je dávno rozbehnutá, systém nastavený a bude pracovať zotrvačnosťou ďalej, až do naplnenia cieľa, aj keby sa ho desať razy verejne zriekli. Takže nedajte sa učičíkať. V hrnci vzájomných vzťahov je veľmi starostlivo nastavovaný tlak a hrniec vybuchne, keď sa to bude hodiť im. Naša vláda sa vzdala akejkoľvek prevencie a na jej konanie doplatí celá republika. Pričom všetko bude naaranžované ako prirodzený vývoj a maďarský národ bude prezentovaný ako obdivuhodný a nepokoriteľný štátotvorný živel, ktorému bolo surovo ublížené Trianonskou mierovou zmluvou. Maďarónmi preukázané sebectvá, napáchané krivdy, surovosti zlučiteľné len s ľudskou úbohosťou sa budú prekresľovať do hrdinských eposov, v ktorých minimálne Achilles, Attila, Džingischán a možno aj biblickí Adam s Evou budú pôvodom Maďari. Kto pozná báseň P. O. Hviezdoslava Mňa kedys‛ zvádzal svet, iste vie, o čom je reč. Pokúšať sa o zneužitie národnostnej menšiny na oficiálnu piatu kolónu je bezočivosť hodná Hitlera. Možno moje slová zaznejú pre niekoho príkro, ale ako potom hodnotiť ich skutky, ktorých sme očití účastníci.

Autor je predseda politickej strany Práca slovenského národa, www.psn.sk

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.