STOPKA: NÁŠ ŠTÁT JE V POZÍCII AMERICKÉHO POSKOKA

Predseda Smer-SD Robert Fico: Vládna koalícia sa jednoducho rozhodla, že využije vojnu na Ukrajine a protiruské nálady na to, aby mohla zbabelým a nedemokratickým spôsobom zavrieť ústa svojim oponentom a ľuďom s iným názorom na Slovensku.

Foto JANA BIROŠOVÁ/EXTRA PLUS
Dátum 24.04.2022

Vláda SR a poslanci NR SR schválili zákon o kybernetickej bezpečnosti, ktorý umožňuje NBÚ blokovanie škodlivého obsahu alebo škodlivých aktivít v kybernetickom priestore SR s dočasnou platnosťou do 30. júna 2022. Na základe tohto zákona NBÚ zatiaľ zablokoval štyri webové portály. Aký je váš názor na tento zákon?

Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany, SNS

Sme principiálne proti blokovaniu akýchkoľvek médií. Niektoré médiá si robia, čo chcú. Mne osobne zablokovali na Sme.sk blogy, hoci patrili medzi najčítanejšie. Vulgarizmy ich komentárov škoda komentovať. Hľadanie pravdy diskusiou a výmenou informácií je jediná cesta k poznaniu. Bez poznania sa nemôžeme poučiť. To, čo sa na Slovensku deje, je cenzúra, aká tu nikdy nebola a verím, že sa raz ľudia, ktorí ju realizujú, budú zodpovedať národu.

Milan Uhrík, poslanec Európskeho parlamentu a predseda hnutia REPUBLIKA

Tak ako pri „pandemických opatreniach“ nešlo o vírus, tak ani v prípade tejto štátnej cenzúry nejde o škodlivý obsah, hoaxy či dezinformácie. Vytvorili hystériu a dnes ju zneužívajú na umlčanie opozície a zablokovanie všetkých platforiem, ktoré dávajú priestor iným argumentom a názorom. Tupá cenzúra je však dôkazom, že vláda informačnú vojnu prehráva. Ľudia už vládnym politikom a mainstreamovým médiám neveria, lebo klamú, až sa práši. Hegerov a Čaputovej režim sa teda odtrhol z reťaze a zavádza cenzúru sovietskeho typu. Blokujú nielen „škodlivé“ články, ale celé portály so všetkými príspevkami, dokonca aj so správami o počasí. Ich zámer je teda úplne jasný: vymazať každú kritiku proti nim. Samozrejme, vypínajú iba tzv. alternatívne médiá. Tie, ktoré šíria prozápadnú a vládnu propagandu, rozkvitajú ako nikdy predtým vďaka zákazkám. Lebo keby mal byť vypnutý každý portál platený zo zahraničia, tak by na Slovensku musel byť zablokovaný celý mainstream. Osoby pri moci by si však mali zapamätať, že každý režim, ktorý zavádzal cenzúru, bol neskôr označovaný ako totalitný. Presne tak sa bude spomínať aj na túto nechutnú vládu a falošnú prezidentku. Raz sa karta obráti a všetko sa im vráti.

Robert Fico, predseda strany Smer-SD a poslanec NR SR

Smer-SD ani počas svojej jednofarebnej vlády neobmedzoval demokraciu a nezasahoval do slobody slova. Zákon o takzvanej kybernetickej bezpečnosti predstavuje zásah do základného práva na slobodu prejavu a reálne zavádza cenzúru, ktorá je pre demokratický štát so slobodou slova neprijateľná. Takýto závažný zákon navyše prešiel v NR SR v skrátenom legislatívnom konaní, bez diskusie, čo je neprijateľné. Zákon by sa mal vrátiť späť do NR SR a prejsť celým pripomienkovým konaním. Vládna koalícia sa jednoducho rozhodla, že využije vojnu na Ukrajine a protiruské nálady na to, aby mohla zbabelým a nedemokratickým spôsobom zavrieť ústa svojim oponentom a ľuďom s iným názorom na Slovensku. Koalícia to robí rovnako, ako keď nezákonne zneužíva orgány činné v trestnom konaní na politické ciele, alebo rovnako ako počas pandémie, keď vláda zastrašovala ľudí, ktorí mali odlišný názor a chceli o pandémii a očkovaní diskutovať otvorene. Spomínané štyri alternatívne médiá boli NBÚ vypnuté bez toho, aby vôbec dostali relevantné odôvodnenie toho, prečo sa tak stalo. Nie je vylúčené, že blokovanie médií vládou pôjde ešte ďalej. Takýto zásah do slobody slova a novinárskej slobody považujeme za zlyhanie vlády v oblasti ochrany demokracie, podporu jednostrannej propagandy a prenasledovanie ľudí, ktorí majú iný názor, ako je ten, ktorý má vláda a novinársky mainstream. Urobili tak zo strachu a jedine z pozície moci.

Roman Stopka, predseda strany Práca slovenského národa, PSN

Informačné zameranie zablokovaných portálov dokazuje, že vláde nejde o kybernetickú bezpečnosť, ale o informačnú nadvládu a moc nad vedomím občanov. Tento zákon je len súčasťou opatrení, vyplývajúcich z bezohľadnej zviazanosti SR s USA, do ktorej nás vmanipulovala dnešná vládna koalícia pod pokryteckou záclonou boja za demokraciu a s ňou spájané hodnoty. Dnes je náš štát v pozícii amerického poskoka. Ľahkovážne uprednostňovanie osobných záujmov a nekompetentnosť koaličných politikov vtiahli SR do takých závislostí od USA, ktoré ohrozujú životy a majetok občanov, energetickú, ale aj existenčnú bezpečnosť štátu. Táto psia poslušnosť voči USA aj v ich vydieračskej zahraničnej politike vmanévrovala náš štát do reálneho ohrozenia údermi atómových zbraní. Preto sú na Slovensko, k obrane amerických základní, prisúvané systémy protiraketovej obrany PATRIOT. Tie sem nesáčkujú kvôli bezpečnosti slovenských občanov. Vládna nekompetentnosť vyvoláva rastúci odpor občanov. Dnešná koalícia je natoľko zamotaná do lží a poloprávd, že sa uchyľuje k fašizácii celej spoločnosti aj v oblasti šírenia pravdy, aby si udržala politickú moc. Ďalej môžeme rátať už aj s tým, že začnú náborovať nové bezpečnostné zložky z ukrajinských nacionalistov a nájom budú platiť Kolomojskému.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.