STOPKA: SLOVENSKO JE NA CESTE K DIKTATÚRE

Predseda PSN Roman Stopka: Čo sa nepodarilo Hitlerovi tankami, o to sa dnes usilujú jeho nasledovníci peniazmi a informačnou manipuláciou.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 02.10.2021

Za mediálne najprezentovanejšie udalosti tohtoročnej jari a leta možno považovať ťažké vytvorenie a ľahkú stratu referendovej nádeje, stretnutie Putina s Bidenom v Ženeve, dokončenie plynovodu Nord Stream 2 napriek početným americkým sankciám, útek NATO z Afganistanu, návštevu pápeža na Slovensku, priebeh covidovej pandémie a nešikovné opatrenia vlády na regulovanie situácie. Ako občerstvenie proti hroziacej fádnosti poslúžili mnohé, aj keď tragické, ale v tomto rozmere predsa len druhoradé zápletky, ako napríklad český vrbětický muničný sklad a diplomatické vzťahy s Ruskom, odovzdanie letiska Sliač Američanom, vyšetrovanie smrti gen. Lučanského, nerozhodnosť Matoviča pri nákupe vakcín atď., v ktorých sa naši štátni predstavitelia opäť len akosi premotali, hoci opoziční rečníci argumentovali rezko. 

Roman Stopka, predseda strany Práca slovenského národa - PSN:

 

Pandémia poslúžila na vyvolanie napätia a strachu v spoločnosti. Zároveň umožňuje zákonnými prostriedkami nastoliť stav izolácie a s nádejou pre koalíciu spoliehať sa na predpoklad, že masové protesty, ktorých sa boja, nebudú realizovateľné.

Ďalší vývoj napriek tomu naberá stále jasnejšie kontúry, podľa arabského príslovia „Psy štekajú, a karavána ide ďalej“. Až by človek bol náchylný podozrievať, že koaličné strany nemajú dohodu len medzi sebou, ale aj s opozíciou. Už len stačí zistiť, kto má v rukách opraty, a na to je tiež dosť indícií, veď popri všetkom masmediálnom kriku, smerovanie diania sa v republike nemení.

Fašizácia spoločnosti

Keď ešte v októbri 2017, na stránkach časopisu Extra plus, člen politickej strany Práca slovenského národa Ing. Milan Hehejík postavil do protikladu slobodu slova v Nemecku, kde sa pokojne predával Hitlerov Mein Kampf, a na Slovensku, kde špecialisti NAKA lovia a súdom odovzdávajú tých, čo sa myšlienkami autora tejto knihy a jemu pripodobniteľných  odvážili v niečom inšpirovať, urobil záver otázkou: „... či napokon nie sú fašistami tí, čo sa dnes nazývajú antifašistami...“ Musím spolu s mnohými ďalšími pozorovateľmi súhlasiť a aj konštatovať, že taký záver veru nebol bezdôvodný a ešte prispejem ďalšou otázkou. Neprebiehala už vtedy, pred verejnosťou skrytá príprava toho, čo chystá na uskutočnenie pod pláštikom protipandemických opatrení dnešná koalícia v nadchádzajúcich mesiacoch? Fašizáciu spoločnosti na územne malom Slovensku s dobre kontrolovateľným obyvateľstvom? Povedzme ako modelový experiment na overenie postupov. V malom sa ľahšie vychytajú blchy a pripraví sa cesta, ako proces realizovať vo veľkom. Žeby zas nejaká nezmyselná konšpirácia? Čo sa nepodarilo Hitlerovi tankami, o to sa dnes usilujú jeho nasledovníci peniazmi, informačnou manipuláciou, prostredníctvom „usmernených“ demokratických volieb. Ostatne, veď aj taliansky či nemecký fašizmus sa dostal k moci cestou zmanipulovaných más. Vtedy im pomohol strach z nespokojnosti s výsledkami vojny, revolučnosti v Rusku, potom z hospodárskej krízy. Teraz, v rámci pandémie „zodpovednej“ za hospodársku krízu, strach evokujú zase organizačné opatrenia spočívajúce na strate postavenia, živobytia i života vôbec. Je len na podivenie, že takí špecializovaní intelektuáli ako politológovia, filozofi či sociológovia akosi podivne mlčia. V masmédiách sa nevyjadrujú. Možno bude užitočné ozrejmiť si nanovo, kto vlastní umlčujúce informačné prostriedky.

Strach a napätie

Ukázalo sa nám tiež na mnohých príkladoch, čoho sú predstavitelia dnešnej vládnej koalície schopní. Čo vyvedú s ústavnou väčšinou, ešte ukážu. Už im stačí len účelovo prerozdeliť usporiadanie právomocí generálnej a špeciálnej prokuratúry, podporiť to právomocným súdom a činnosťou tajných služieb prijatím vhodných zákonov a diktatúra je hotová. Smelosti už nabrali dosť, takže k neobmedzenej moci sú veľmi blízko. Čo bude nasledovať? Zabetónujú sa, aby moc nemohli stratiť a potom vykonajú čistku vo vlastných radoch tak, aby sa odstránili nadbytoční a posilnila koncentrácia moci. Od Hitlerovej cesty k moci, ktorá sa takto stáva metodickým návodom, sa v podstate líšiť nebudú. Keďže na takýto postup, čo ukázalo aj pretŕčanie sa ich vodcov pred kamerami, nemá dnešná koalícia dostatočný intelektuálny potenciál, treba sa pozrieť, kto úmerne mocný za nimi stojí, radí im, povzbudzuje ich a zrejme celý proces, prostredníctvom týchto figúrok, riadi. Pandémia poslúžila na vyvolanie napätia a strachu v spoločnosti. Zároveň umožňuje zákonnými prostriedkami nastoliť stav izolácie a s nádejou pre koalíciu spoliehať sa na predpoklad, že masové protesty, ktorých sa boja, nebudú realizovateľné. Boja sa aj preto, že polícia a vojsko im môžu v tomto štádiu zlyhať.

Nebezpečný experiment

Aby sme boli spravodliví, pripomeňme, že v politike sú veci, ktoré museli byť vykonané ako nevyhnutný následok stavu, ktorý spôsobil mocenský predchodca. Takže kritiku si oprávnene zaslúži každý, čo vtiahol a ďalej ťahá SR do pút, ktorým bolo možné vyhnúť sa. Dávajme teda pozor na udeľovanie priazne každému štátnikovi. Neumožňujme nikomu skrývať jeho manipulácie za nejakú svetovú politickú či náboženskú autoritu. Býva u nás tak, že ak v masmédiách začnú niekoho považovať za charizmatickú osobnosť, alebo dokonca za vizionára či takmer proroka, treba zbystriť pozornosť. Spravidla ide o propagandistov nadnárodných politikov, ktorí v náčrte zverejňujú ciele zatiaľ skrytého, ale už na realizáciu pripraveného plánu. Pripravujú súhlasný postoj verejnosti. Volia tento spôsob, lebo ľudia majú sklon k mystike a pre nich je užitočné skryť svoje machinácie za nadprirodzenú vôľu. Vopred sa zbavujú odporu, ktorý by ich zámer evokoval. Celkom chytrácky vymyslené. O skutočných vizionároch masmédiá mlčia. Nádejam sa a usilujem sa s celou politickou stranou Práca slovenského národa, aby tento ich experiment skončil rovnako ako ich učiteľ.

Autor je predseda politickej strany Práca slovenského národa, www.psn.sk

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.