STOPKA: SLOVENSKO SA STALO POSLUŠNOU BÁBKOU V RUKÁCH NADNÁRODNÉHO KAPITÁLU

Roman Stopka, predseda strany Práca slovenského národa, PSN: Submisívne postoje voči zahraničným diktátom a v ostatnom čase až roztrasenosť našich štátnych predstaviteľov nás doviedli do stavu spochybňovania možností ďalšej existencie SR ako zvrchovaného štátu.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 01.01.2023

Slovenská republika oslavuje 30 rokov samostatnosti. Ako ste prežívali moment jej vzniku v roku 1993, ako hodnotíte jej štátotvorný príbeh a kam podľa vás povedú jej ďalšie kroky?

Roman Stopka, predseda strany Práca slovenského národa, PSN: Bol som mladý muž plný energie, ktorý sa počnúc rokom 1989 aktívne podieľal na rekonštrukcii vládnej moci vo vtedajšom Československu. Politika novej pražskej moci, ktorá nastúpila po tzv. zamatovej revolúcii, moje nadšenie dosť rýchlo schladila. Stal som sa stúpencom Slovenskej národnej strany, kde som sa postupne prepracoval až na post podpredsedu. Odtiaľ som odišiel z dôvodu neprincipiálneho uprednostňovania operatívnych záujmov vedenia strany pred cieľovým programom, čo sa vlastne stávalo módnou praxou v takmer všetkých ostatných politických stranách. Iritovalo ma povýšenie zámerne vyvolávaných škandálov na systém nepriameho riadenia štátu pomocou masmédií v rukách zahraničných vlastníkov, ktoré spolu so slabým charakterom štátnych predstaviteľov, hrozivým prepadom intelektuálnej úrovne poslancov NR SR, nastolením možnosti zahraničných investorov i domácich veľkopodnikateľov až diktátorsky ovplyvňovať sociálne zabezpečenie obyvateľstva a rast jeho neistoty natoľko destabilizovali autoritu štátnej moci, že sa naša republika postupne stáva hračkou, ak nie poslušnou bábkou v rukách nadnárodného kapitálu. Submisívne postoje voči zahraničným diktátom a v ostatnom čase až roztrasenosť našich štátnych predstaviteľov nás doviedli do stavu spochybňovania možností ďalšej existencie SR ako zvrchovaného štátu. Keďže sa nachádzame na rozhraní Východu a Západu, máme možnosť väčšieho výberu určovať svoj osud než mnohí iní. Náš občan si môže oveľa rozhodnejšie vyberať, komu zveriť svoj osud. To on rozhodne o nositeľoch štátnej moci, ktorú považujem za rozhodujúcu v určovaní budúcnosti SR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.