STOPKA: ÚSTAVA SR JE ZÁKLADNÝ ZÁKON REPUBLIKY REPREZENTUJÚCI JEJ STABILITU

Roman Stopka: Suverenita Slovenskej republiky a jej autorita voči zahraničiu sa stáva len formálnou záležitosťou. Ambície a záujmy našich reprezentačných politikov sú natoľko v rozpore s potrebami štátu a občana, že sa sami odovzdávajú do cudzích rúk.

Foto JANA BIROŠOVÁ/EXTRA PLUS
Dátum 01.09.2021

Ústava SR je základný zákon republiky, reprezentujúci jej stabilitu. Nie je teda správne, aby prostredníctvom ľahkovážnej masmediálnej kampane, založenej na fikciách a polopravdách, bolo možné tlačiť na jej zmenu podľa aktuálnej zahraničnej módy. Ľudia si musia zvyknúť na vlastnú zodpovednosť za výsledok volieb. Ak nie sme schopní zaistiť skutočnú vierohodnosť agitátorov a vo voľbách dáme prednosť manipulátorom a šudiarom, sme odsúdení na zánik. Zodpovednosť padá na hlavy všetkých občanov. To našou vinou nám čoraz viac upadá intelektuálna úroveň, ako aj odborná zdatnosť vrcholových štátnych predstaviteľov. Sú čoraz viac závislí od odborných žoldnierov bez morálky a navyše aj nízkej úrovne. Spoliehanie sa na prázdne reči nám prinieslo svoj ohlas a bez rýchlej korekcie bude ešte horšie. 

Suverenita Slovenskej republiky a jej autorita voči zahraničiu sa stáva len formálnou záležitosťou. Ambície a záujmy našich reprezentačných politikov sú natoľko v rozpore s potrebami štátu a občana, že sa sami odovzdávajú do cudzích rúk, pričom nás vlečú so sebou. Súbežne sa potláča zvrchovanosť SR na vlastnom území a možnosti i slobody občana sa po malých krôčikoch okliešťujú. Pravda, spôsob nápravy existuje, ale možnosti sa krátia a príležitosti sú čím ďalej tým zriedkavejšie, pretože na rozdiel od nás, naši neprajníci sú učenliví a dôslední. 

Prvým krokom i činom je potreba o stave našej štátnosti verejne hovoriť, a to bez obáv z postihu. Tomu musí štátna politika vytvárať priestor podporným záujmom, a nie odsúvaním, hrozbami a potláčaním pod rôznymi zámienkami brániť. Štát bez takej politiky sa rozpadne. Nestačí, že ľudia sú sklamaní z rozporu medzi sľubmi a skutkami politikov. Musia sa odvážiť revidovať svoje rozhodnutia. Mocenskú aj informačnú sféru nášho štátu ovládli skupiny, ktoré samostatnú SR nechceli. Pravda, významné štátne funkcie v nej prijali bez rozpakov. Na prospech štátu však nepracujú. Ich zaujíma len vytváranie podmienok na jeho zneschopnenie, roztrieštenie a možnosť začlenenia do cudzích štruktúr. 

Slovenský národ, bez akejkoľvek idealizácie, má obrovský potenciál. To preto sa ho snažia, raz iredentistickí Maďari, inokedy kryptošovinistickí Česi, dostať pod svoju megalomanskú kontrolu. Je naliehavá otázka prítomnosti posilniť vytrvalosť štátotvorného obyvateľstva a vydržať ešte jednu generáciu a tak zmeniť podmienky na odolanie tlakom cudzích záujmov. Potom bude akékoľvek ďalšie rozvíjanie našej štátnosti stáť na oveľa pevnejších základoch a našich významných činiteľov budeme môcť, bez povestných kverulantských kuvikov, zaradiť medzi historických, štátotvorných otcov nášho slovenského národa, kam bez akýchkoľvek pochybností patria.

Autor je predseda politickej strany Práca slovenského národa, www.psn.sk
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.