STOPKA: VZOPRIME SA MANIPULÁCII

Roman Stopka, predseda PSN: Posúďme pravdivo, čo priniesla štátu a občanom dnešná generácia moci, predstavovaná prezidentkou Čaputovou a premiérom Matovičom.

Foto 
Dátum 01.07.2022

Čoskoro máme komunálne voľby a do roka a pol aj nové voľby do Národnej rady. Je čas bilancovať, nielen v radoch parlamentných politických strán, ale aj vo svedomí voličov, ktorí ich priviedli k moci. Politológovia si v svojich prognózach pohadzujú voličom cez politické strany, akoby bol bezduchý. Treba vzoprieť sa tejto manipulácii.

Nevedomec a podvodník

Posúďme pravdivo, čo priniesla štátu a občanom dnešná generácia štátnej moci, predstavovaná prezidentkou Čaputovou a premiérom Matovičom. Pracovali v podmienkach svetovej pandémie, stého výročia Trianonu, stupňovanej rusofóbie a sťahovania NATO-vského obojku okolo Ruska, likvidácie Nord Streamu 2, ústiacej do energetickej krízy, vojenského vstupu Ruska na Ukrajinu aj hrozby potravinového nedostatku s úmernou infláciou. Podmienky na riadenie štátu iste nie jednoduché. V takej situácii aj v politickom laikovi prepuknú pochybnosti o rozhodnutí vzdávať sa kľúčových kompetencií, robiacich štát štátom, a odzbrojiť republiku. Také podmienky vyžadujú na štátnych riadiacich i zákonodarných postoch ľudí nielen inteligentných, vzdelaných a s pevným charakterom, ale aj odvážnych a samostatných, veci štátu i národa oddaných. Príliš náročné požiadavky na štátnika? Kdeže. To by malo byť na štátnu úroveň riadenia samozrejmé. Len naše masmédiá vytvárajú v ľuďoch predstavu, že riadiť štát môže nevedomec a podvodník. Ten náš sa aj verejne priznal. Vraj „Podvádzal som. No a čo?!“ Len týmto výrokom povýšil podvod na bežný štandard práce štátneho funkcionára. Premiér klame a ešte sa verejne vysmieva všetkým, ktorí čestnosť považujú za prioritu v medziľudských vzťahoch. No a čo?! On si to môže dovoliť, veď má v rukách štátnu moc.

Vrana vrane oko nevykole

Človek by očakával, že ho odvrhnú koaliční partneri, alebo ťapne útlou rukou po stole pani prezidentka. Ale kdeže. Vrana vrane oko nevykole. Bok po boku v jednom šíku, ako rímski legionári, stoja vedľa neho podobní a navzájom sa kryjú. Len zahraniční mecenáši začali na verejnosti zdanlivo od neho bočiť. Zato v zákulisí si vynútili jeho presun na post ministra financií, ktorým podľa jeho vlastných slov vôbec nerozumie. Doslova geniálne vyjadrené totálne opovrhnutie nielen celej vládnej koalícii, ale celému slovenskému národu a jeho štátu.

Odporúčal by som silným autoritám miestnej moci nekandidovať v mene koaličných parlamentných politických strán, pretože nie oni dávajú volebnú silu vám, ale vy posilňujete svojou autoritou ich. Zostanete čistí a nezaťažení, len ak sa spoľahnete na seba a priamu podporu občanov. Pre voličov do NR SR bude na prospech, ak začnú už teraz porovnávať rozdiel medzi slovami a skutkami volených. Len tak uvidia, kto je kto, a to podľa programu strany i charakteru a spôsobilosti jej vedúcich osobností. Pravda, ak vám nejaké nové protipandemické opatrenia nezabránia voliť.

Autor je predseda politickej strany Práca slovenského národa, www.psn.sk

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.