STRACHE ZAKLADÁ STRANU, OSLOVIŤ CHCE ĽUDÍ POSTIHNUTÝCH PANDÉMIOU

Heinz-Christian Strache sa bude v októbri uchádzať aj o kreslo starostu Viedne.

Foto ARCHÍV
Dátum 15.05.2020

VIEDEŇ 15. mája (TASR) - Rakúsky pravicový politik Heinz-Christian Strache v piatok predstavil svoju novú stranu, ktorá nesie jeho meno a s ktorou hodlá osloviť tých, ktorí následkom koronavírusovej pandémie zažívajú ťažké časy. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Nový politický subjekt s názvom Team HC Strache prichádza rok po tom, ako nemecké médiá zverejnili tajne zhotovený videozáznam Stracheho, na základe ktorého bol obvinený z korupcie, odstúpil z pozície vicekancelára a uskutočnili sa predčasné voľby.

Strache sa bude v októbri uchádzať aj o kreslo starostu Viedne. Postaví sa proti súčasnému viedenskému starostovi Michaelovi Ludwigovi, ktorý bude kandidovať na svoje druhé funkčné obdobie.

Strache na piatkovej tlačovej konferencii skritizoval spolkovú vládu a konzervatívneho rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, tvrdiac, že vláda na pozadí pandemickej krízy zlyháva pri podpore podnikov a pracovníkov.

"Čoskoro bude každý z nás poznať niekoho, kto sa ocitol úplne zradený vládou a kto prišiel o svoje celé živobytie," vyhlásil Strache. Podľa jeho slov je strana Team HC Strache postavená na pravicovej Slobodnej strane Rakúska (FPÖ), ktorú viedol do minulého roka. Nová strana vo svojom politickom profile uvádza, že sa stavia za "ochranu rakúskej vlasti pred hrozbami imigrácie z islamských krajín cudzích kultúr".

Zatiaľ nie je jasné, či prokuratúra obžaluje Stracheho v súvislosti s tzv. videom z Ibizy, v ktorom diskutuje o možnej infraštruktúre a mediálnych dohodách so ženou vystupujúcou ako ruská politická donorka.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.