STRANA SAS PODÁVA TRESTNÉ OZNÁMENIE ZA DEZINFORMÁCIE O OČKOVANÍ, KTORÉ SA OBJAVILI NA BILBORDOCH KOTLEBOVCOV

Jana Bittó Cigániková, poslankyňa SaS: Na bilbordoch ĽSNS sa píše, že vakcíny proti ochoreniu COVID-19 obsahujú bunky z ľudských plodov. Je to klamstvo. Robia to preto, lebo nemajú žiadnu inú kampaň a takýmto spôsobom chcú odradiť ľudí od očkovania.

Foto Facebook/Marian Kotleba
Dátum 02.12.2021

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo šírenia poplašnej správy. Ako na dnešnej tlačovej konferencii informovala predsedníčka zdravotníckeho výboru parlamentu Jana Bittó Cigániková (SaS), týka sa to billboardov strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), na ktorých sú podľa jej slov uvedené dezinformácie o očkovaní. Konkrétne sa na nich píše, že vakcíny proti ochoreniu COVID-19 obsahujú bunky z ľudských plodov, čo poslankyňa vyvracia.

„Robia to preto, lebo nemajú žiadnu inú kampaň a takýmto spôsobom chcú odradiť ľudí od očkovania. Je to trestuhodné, odsúdeniahodné a považujeme to za niečo, čo by sme v našej spoločnosti nemali tolerovať. Preto podávame trestné oznámenie," zdôvodnila Bittó Cigániková. Zároveň vyzvala ľudí, aby neverili hoaxerom a klamárom, ale odborníkom.

Koaličný poslanec Alojz Baránik (SaS) na tlačovej konferencii doplnil, že cieľom trestného oznámenia je preveriť, či bola naozaj šírená klamlivá informácia, ktorá mohla vyvolať znepokojenie ľudí. „Robíme to aj preto, aby sa takáto situácia už neopakovala," ozrejmil Baránik.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.