STRANA ZA ĽUDÍ PRESADZUJE VÝRAZNE ZVÝŠIŤ DOHĽADÁVANIE KONTAKTOV

Strana Za ľudí chce po celoplošnom testovaní výrazne posilniť vyhadávanie kontaktov, aby bolo rýchle a efektívne. 

Foto TASR
Dátum 01.11.2020

BRATISLAVA 1. novembra (SITA/extraplus.sk) - Strana Za ľudí presadzuje po celoplošnom testovaní päť opatrení, medzi ktoré patrí výrazné posilnenie vyhľadávania kontaktov, aby bolo rýchle a efektívne, či manažment lokálnych ohnísk aj s ďalším využitím antigénnych testov. V tlačovej správe o tom informovalo Tlačové oddelenie strany Za ľudí. Ďalšie opatrenia, ktoré strana navrhuje, je testovanie na hraniciach a efektívne postupy na zabránenie šírenia nákazy zo zahraničia, systematické a pravidelné testovanie v nemocniciach a domovoch sociálnych služieb a v iných citlivých prostrediach, ako aj postupné zavádzanie menej invazívnych testov, ako sú napríklad testy zo slín, ktoré by mohli postupne pomôcť aj pri kultúrnych a športových podujatiach.

„Takisto som rada, že okrem plošného testovania sa podarilo zvýšiť kapacitu PCR testov,tak, ako sme to ako strana Za ľudí presadzovali. V septembri som povedala, že do konca októbra by sme mali mať kapacitu 20-tisíc PCR testov denne, v sobotu, posledný októbrový deň, sme túto hranicu prekonali. Dostatočné testovanie PCR testami je dôležité, aby sme pandémiu dlhodobo držali pod kontrolou, pretože tak chránime pracovné miesta, chránime ekonomiku a chránime naše nemocnice pred kolapsom,“ uviedla predsedníčka strany a ministerka pre investície a regionálny rozvoj Veronika Remišová. Ako dodala, o ďalších opatreniach sa bude hovoriť v pondelok 2. novembra na Ústrednom krízovom štábe SR a ráno aj na vláde.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.