ŠTUBNIAK: NENÁVISŤ DO SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI SYSTEMATICKY ZASIEVA NAJMÄ ŠIMEČKOVO PROGRESÍVNE SLOVENSKO

VIDEO: Juraj Štubniak, politický komentátor: Útok bol jednoznačne politicky motivovaný a dá sa jednoznačne pripísať istým politickým silám a konkrétnym médiám, ktoré rozoštvávajú ľudí, deformujú realitu a manipulujú s faktami. 

Foto JANA BIROŠOVÁ/SITA
Dátum 18.05.2024

Moderátor Pavel Kapusta v šesťdesiatom druhom vydaní Diskusie na palete hovoril s politickým komentátorom a kandidátom na europoslanca Jurajom Štubniakom. Hneď v úvode reagoval na šokujúci atentát na premiéra Roberta Fica v Handlovej. Ako povedal, útok bol jednoznačne politicky motivovaný a dá sa jednoznačne pripísať istým politickým silám a konkrétnym médiám, ktoré rozoštvávajú ľudí, deformujú realitu a manipulujú s faktami. Nevylučuje, že útočník mohol byť niekým inštruovaný - možno tajnými službami, podobne ako sa to predpokladá v prípade atentátu prezidenta USA Kennedyho.

Nechce však konšpirovať a závery necháva na orgány činné v trestnom konaní. V každom prípade je nepochybné, že spoločnosť je polarizovaná a “niekomu tu ide o niečo veľké”. Súhlasil s tým, že atak na predsedu vlády bol pokusom o politickú destabilizáciu Slovenska. Aj preto je za prijatie zákona o tzv. zahraničných agentoch, ktoré sú realitou v Spojených štátoch amerických či Ruskej federácii, ktoré by odhaľovali pôsobenie politických mimovládok na Slovensku a takisto za urýchlené prijatie novely zákona o RTVS. Vládna koalícia sa podľa neho začala touto novelou zaoberať príliš neskoro. Myslí si, že atentát na premiéra bude väčším prelomom v ďalšom vývoji SR, ako bola vražda novinára Kuciaka a jeho priateľky. Pripomenul, že nenávisť do slovenskej spoločnosti systematicky zasieva opozícia, najmä Šimečkovo Progresívne Slovensko. Po poznámke moderátora, že spomenutá nenávisť je cez médiá a sociálne siete hlboko zasiata najmä v mladej generácii, čoho príkladom je aj kauza študenta Hodála z roku 2019, ktorý chcel “strieľať” pronárodne orientovaných ľudí, Štubniak reagoval, že ho šokoval vysoký vek strelca v Handlovej. “Šediny vždy neprinášajú zdravý rozum,” poznamenal.

Nenávisť treba podľa neho zastaviť a konať pri tom v súlade so zákonom. V ďalšej časti rozhovoru sa venoval téme tohtoročných eurovolieb. Na poznámku, že exmoderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová sa netají tým, že v prípade svojho zvolenia do europarlamentu sa chce zasadiť o cenzurovanie sociálnych sietí, nezávislých médií a potláčanie názorov, s ktorými nesúhlasí, konštatoval, že hnutie Progresívne Slovensko, za ktoré kandiduje, je “zdegenerovaný politický subjekt”. Sám kandiduje do EP za stranu Zdravý rozum - nie však preto, aby sa reálne stal europoslancom, ale preto, aby podporil myšlienku návratu k logickému mysleniu a zdravému rozumu. Ideálny kandidát na europoslanca by podľa neho mal mať “Slovensko v srdci”.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.