ŠTVRŤ MILIÓNA FRANCÚZOV PROTESTOVALO PROTI VAKCINÁCII

FOTO: Sobotňajšie demonštrácie sa konali dva dni po tom, ako francúzsky ústavný súd odobril väčšinu ustanovení nového zákona rozširujúceho zoznam miest, ktoré bude možné navštíviť iba s covid pasom.

Foto SITA/ap
Dátum 08.08.2021

Tisíce ľudí protestovali v sobotu v Paríži a iných francúzskych mestách proti takzvaným covid pasom, ktoré budú musieť mať všetci obyvatelia krajiny, ak chcú vstúpiť do kaviarní, vlakov a do iných verejných priestorov. Francúzi proti tomuto opatreniu protestujú už štvrtý týždeň.

Sobotňajšie demonštrácie sa konali dva dni po tom, ako francúzsky ústavný súd odobril väčšinu ustanovení nového zákona rozširujúceho zoznam miest, ktoré bude možné navštíviť iba s covid pasom. Zákon sa začne uplatňovať od pondelka.

Väčšinou pokojný dav protestujúcich v sobotu kráčal ulicami Paríža v sprievode polície. Protestujúci niesli transparenty s nápismi: „Naše slobody zomierajú“ a „Vakcína: Nedotýkaj sa našich detí“. Desiatky protestov sa uskutočnili aj v iných francúzskych mestách, napríklad v Marseille, Nice a Lille. Prieskumy verejnej mienky však ukazujú, že väčšina Francúzov covid pasy podporuje. Úplne zaočkovaných je už viac ako 36 miliónov obyvateľov krajiny čiže približne 54 percent jej populácie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.