SÚDRUH KUKAN - PREVRACAČ KABÁTOV

Niekdajší komunistický káder kritizuje Ľuboša Blahu za ľavicovú rétoriku v Bruseli

Foto ARCHÍV
Dátum 04.07.2019

Ten pocit, keď vás súdruh Kukan obviňuje z toho, že hovoríte v Bruseli o triednom boji a vykorisťovaní. 

KEĎ VÁS KRITIZUJE RED EDDIE

Prepánajána, však Kukan polku života bez reptania slúžil boľševikom, bol hrdým členom KSČ, "triedny boj" a "vykorisťovanie" patrili k jeho základnej ideologickej výbave ako oddaného marxistu-leninistu a v diplomacii robil kariéru ako úslužný súdruh, eštebáčik a aparátčik. 

A odrazu, v roku 1989, akoby uťalo, súdruh prevrátil kabát a dnes z neho vylieza takéto: 

"Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti, áno, Blaha robí hanbu Slovensku. Bol v Európskom parlamente, keď sme mali predsedať a ukázal tam svoju rétoriku z päťdesiatych rokov. Niektorí európski poslanci sa ma pýtali, čo sme to preboha do Bruselu poslali, pretože hovoril o triednom boji, o vykorisťovaní človeka človekom a podobne." 

Pri všetkej úcte, to mi fakt ide ľavicovú rétoriku vyčítať práve tuná companero Kukan? Red Eddie? Rudej boľševickej nok? To tu už fakt nikto nič negarantuje? 

URVÁLKOVIA LIBERALIZMU

Ako, ja rozumiem, pokiaľ do mňa usilovne kopú mladí "Urválkovia" liberalizmu ako Poliačik či Klus. Tí sú od mlada dokonalo indoktrinovaní a s nepríčetnou oddanosťou slúžia americkému svetovému poriadku. Mozgy na kompletku vymleté od útleho veku - fungujú bezmyšlienkovite ako liberálne "gestapo". Je to odpudivé, ale aspoň držia lajnu. 

No keď sa do vás za vaše ľavicové a proruské názory obúvajú ľudia ako Kukan, Kiska, Leško či Dostál, to je vrchol politického surrealizmu. 

BEZ SOCIALIZMU A RUSKA BY SI NEBOL NIČÍM, EDUŠKO

Veď Kukana doslova stvorili komunisti! Už si zabudol, súdruh?! Nuž, tak teda pripomenieme: 

Eduško bol z "bírešskej" rodiny a keby nebolo socializmu, tak by celý život otročil ako závozník v nejakej továrni. Len vďaka tomu, že komunisti pomáhali robotníckym a chudobným rodinám, dostali sa ľudia ako Kukan na najvyššie štátne posty, do diplomacie, do strany. A tam poctivo slúžili. Je doslova chrapúňske, že títo ľudia dnes kydajú na socializmus. 

Chlap dostal vzdelanie v Moskve a dnes kope do Ruska. Dostal všetko od KSČ a dnes nadáva na komunistov. Vyšvihol sa vďaka marxistickej ideológii, ktorú dnes pateticky vyčíta Blahovi. 

A necháva sa v Bruseli potľapkávať po ramene, že aký je strašne liberálny, pro-NATO, probruselský a protiruský. A ten zlý Blaha, čo kritizuje EÚ a USA! A ten zlý socializmus, čo ničil ľuďom životy! 

Odrazu, Edko, odrazu! 

JA SOM BÝVALÝ REŽIM NEBUDOVAL - TY ÁNO, SÚDRUH!

Ja len, že ja som ten tvoj socializmus nebudoval - to ty! Tak si odpusť tú melodrámu a povedz svojim milovaným kolegom v Bruseli, že nielen Blaha, ale aj ty si kedysi s láskou hovoril o "triednom boji" a "vykorisťovaní". 

Rozdiel je v tom, že ty si to hovoril preto, aby si si kariérne pomohol - bolo to v móde, bolo to užitočné. A ja to hovorím v čase, kedy som kvôli tomu terčom útokov a nenávisti - lebo na rozdiel od teba verím v spravodlivosť a neprevraciam kabáty.

POBRUSELČENEC HORŠI OD BRUSELČANA

Nalejme si čistého vína, Edko. Ty nesieš za bývalý režim určite väčšiu zodpovednosť ako ja. A neboj, ja to tvojim liberálnym kamarátom v EP nabudúce veľmi rád pripomeniem. A v Bruseli sa pri najbližšom vystúpení s potešením zmienim o našom červenom Edkovi, slovutnom komunistovi, ktorý polku života miloval ZSSR a druhú polku USA. 

Tavaryš, čo študoval v Moskve, aby dnes kopal do Ruska a vtieral sa do priazne Bruselu a Washingtonu. Ach, aké hrdinské!

Kedysi sa hovorilo, že poturčenec je horší od Turka. Dnes by lepšie sedelo: pobruselčenec je horší od Bruselčana. 

KISKA, DOSTÁL, LEŠKO - ĎALŠÍ PREVRACAČI KABÁTOV

Kiska - to isté. Pred rokom 89 túžil po členstve v KSČ, po roku 89 sa hrá na najväčšieho antikomunistu. Predtým miloval ZSSR, dnes miluje Ameriku. 

Zväzáčik Dostál ešte v roku 89 vypisoval do komunistického Nového Slova, aký je socializmus super a dnes sa odrazu hrá na strašného disidenta a pravičiara.

Leško bol v Novom Slove jeden z najaktívnejších komunistických redaktorov. A po roku 89 skúšal politickú kariéru v SDĽ-ke. A dnes odrazu radí neoliberálke Čaputovej a roky kope do Fica, Ruska a ľavice.

HANBOU SI TY, SÚDRUH KUKAN

To fakt idú takíto prevracači kabátov vyčítať niečo Blahovi? Moji milí, ja som pred rokom 89 neslúžil komunistickej strane, mal som 9 rokov a doma počúval thrash metal z Nemecka. 

V tom čase ste vy robili kariéru v socialistickom Československu a slúžili režimu, ktorý dnes tak pokrytecky kritizujete. 

Ja neviem, súdruh Kukan, čo je väčšou hanbou - mať svoj názor, nebáť sa ho povedať a brániť národné záujmy Slovenska v Bruseli alebo radšej prezliekať kabáty, slúžiť veľmociam a nadávať na štát, ktorý vám dal vzdelanie a budúcnosť?

Myslím, že človek nemusí byť profesor politológie, aby pochopil, že skutočnou hanbou je Kukan, nie Blaha. On je ľudskou hanbou.

AK VÁS V BRUSELI KRITIZUJÚ, JE TO NAJLEPŠOU VIZITKOU VÁŠHO VLASTENECTVA

Ale jedno ma teší: Kukan potvrdil, že vonku hovorím presne to isté, čo doma. Nemám dve tváre, som stále taký istý. Niečomu verím a podľa toho konám. 

A ešte viac ma teší, že ma za to v Bruseli Kukanovi pravicoví kamaráti kritizujú. Pretože keď vás v cudzine kritizujú, znamená to, že im neslúžite. Že obhajujete Slovensko. Že bojujete za pracujúcich ľudí. Že máte svoje presvedčenie. Že kritizujete liberalizmus. 

Jasné, v neoliberálnom Bruseli vás nebudú mať radi. Tam majú radi takých ako Kukan. Pobruselčencov. Ale dôležité je, že nikdy nezradíte - a oni to vedia a budú vás nenávidieť.

BUĎ DOBRÝ ČLOVEK, NEBUĎ AKO EDO

Eduško slúži vždy tým, čo sú pri moci. Nemá ideály, nemá charakter, nemá presvedčenie. Zrádza a nenávidí. Edo je zlý človek. Nebuď ako Edo.

Príspevok uverejnil Ľuboš Blaha na sociálnej sieti 4. júla