SULÍK: JE ČAS NA REKONŠTRUKCIU VLÁDY, MATOVIČ POŠTVAL VŠETKÝCH PROTI SEBE

Richard Sulík: Musíme okamžite riešiť túto ťažkú situáciu. Boj s pandémiou prehrávame. Matovič poštval všetkých proti sebe - médiá, prezidentku, koalíciu a najmä ľudí. Už nemôžeme pred tým zatvárať oči. 

Foto TASR
Dátum 03.03.2021

Minister hospodárstva Richard Sulík sa po rokovaní vlády vyjadril k otázkam, ktoré zaujímajú širokú verejnosť. Tvrdí, že je evidentné, že pandémiu nezvládame a sťažuje sa, že už tretíkrát im neprešiel návrh o odškodňovaní prevádzok ani na rokovanie. 

,,Reštaurácie sú zatvorené vyše štyroch mesiacov, obchody vyše dvoch mesiacov. Vo veľa prípadoch sa nám podarilo podnikateľov odškodniť, v mnohých však nie. Vláda ženie tisíce firiem do krachu a to sú smutné a tragické momenty. Rozhodli sme sa po tretíkrát predložiť zákon, aby boli odškodnené aj tie firmy, ktoré nespadajú do určitej schémy. Zákon sa však nedostal ani na rokovanie a bol opäť zamietnutý," hovorí Sulík.

Ohľadom nočného stretnutia koaličných strán Za ľudí a SaS sa zatiaľ nevyjadril s presnosťou. Tvrdí, že je nutné, aby sa o rekonštrukcii vlády najskôr bavili medzi sebou ako koalícia, ale vraj nastal čas, aby ohľadom toho diskutovali aj s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, ale aj s inými ,,hráčmi". 

,,Na včerajšom mimoriadnom zasadnutí republikovej rady SaS sme sa vážne bavili o rekonštrukcii vlády. Najprv to však chceme prebrať v rôznych kruhoch. Chceme sa stretnúť s Borisom Kollárom, predsedom hnutia Sme rodina, samozrejme so stranou Za ľudí, ale taktiež by sme sa v tejto veci radi stretli aj s prezidentkou, ktoré má určite do takýchto vecí čo povedať, ale aj s inými... nazvem ich, hráčmi," uviedol Sulík.

Na záver dodal, že určite nie je za predčasné voľby, aj keď z jeho pohľadu by sa mu to možno oplatilo, nakoľko by mal nejaké to ,,percentíčko" navyše. 

,,Musíme vyriešiť túto mimoriadne ťažkú situáciu. Boj s pandémiou prehrávame. Predseda vlády poštval proti sebe všetkých - médiá, prezidentku, koalíciu a najmä ľudí. Už nemôžeme pred tým zatvárať oči," uzavrel Sulík. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.