SULÍK: MIKAS MÁ PRÍLIŠ VEĽKÚ MOC

Hlavný hygienik Ján Mikas má podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka na Slovensku príliš veľkú moc. Sulík má veľké pochybnosti, či je správne aby takúto veľkú moc mal v rukách hlavný hygienik, keďže vláda nesie zodpovednosť za vývoj v krajine.

Foto TASR
Dátum 14.10.2020

BRATISLAVA 14. októbra (SITA/extraplus.sk) - Hlavný hygienik má podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka na Slovensku príliš veľkú moc. Minister tak reagoval na skutočnosť, že vláda nemohla rokovať o zmenách opatrení, ktorými sa na Slovensku obmedzí činnosť reštaurácií a zatvoria sa ďalšie prevádzky. "Dnes s prekvapením konštatujem, že je to len slovo hlavného hygienika. Mám veľké pochybnosti, či je správne, aby takúto veľkú moc mal v rukách hlavný hygienik, keďže vláda nesie zodpovednosť za vývoj v krajine," konštatoval Sulík.

Minister zároveň kritizoval, že o tom kroku nerokovala koaličná rada. "Považujem toto opatrenie z ekonomického pohľadu za mimoriadne škodlivé. Doženie to do bankrotu stovky, možno tisícky prevádzkovateľov," vyhlásil. Podľa vlastných slov je z takéhoto vývoja veľmi smutný. "Úplne zbytočne si kazíme ekonomiku," myslí si Sulík. Opätovne pritom zopakoval, že zatvárať sa majú prevádzky v ohniskách nákazy.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

Komentáre

Tak čo tam, Ty oportunistý šmejd, robíš?