SULÍK PODPORUJE COVID PAS, URČITE SA DÁ ZAOČKOVAŤ

AKTUALIZOVANÉ: Richard Sulík uviedol, že je rozčarovaný z toho, že kým reštaurácie musia byť zatvorené, kostoly smú ostať otvorené.

Foto TASR
Dátum 13.12.2020

V diskusnej relácii O päť minút sa v nedeľu stretli minister hospodárstva Richard Sulík a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Venovali sa pandémii i očkovaniu. Podľa Richarda Sulíka zatiaľ nie je jasné, či bude vianočný lockdown. V piatok ho odporučila prijať pandemická komisia, no podľa ministra musí návrh prejsť ešte krízovým štábom, koaličnou radou a vládou, ktorá bude v stredu. Sulík je za tvrdý lockdown skôr v najviac zamorených okresoch. Uviedol, že najviac rozčarovaný je z toho, že kým reštaurácie musia byť zatvorené, kostoly smú ostať otvorené.

Richard Sulík uviedol, že podporuje covid pas a sám sa nechá určite zaočkovať. Peter Pellegrini by odporučil zaočkovať sa proti koronavírusu ohrozeným skupinám. Očkovanie by však podľa neho nemalo byť povinné, kým nebude jasné, že vakcína nemá vedľajšie účinky. Pellegrini nedávno povedal, že sa nedá zaočkovať a hovoril aj o tom, že za očkovaním je biznis farmafiriem.

„Je chorôb iks v tomto svete a pri žiadnej inej, ako je covid, nás nikto nechce takýmto spôsobom obmedzovať,“ povedal v RTVS. Tvrdí však, že ochorenie nechce zľahčovať a sám sa obáva, že ak by sa nakazil, mohol by mať ťažký priebeh.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.