SULÍK: SME PRIPRAVENÍ PODPORIŤ VOĽBY V SEPTEMBRI

Šéf SaS Richard Sulík povedal, že sú pripravení podporiť predčasné voľby v septembri. Dovtedy sa podľa neho upokojí politická situácia. Sulík sa neobáva nových politických projektov. Nepovedal, či by klub SaS vyjadril dôveru úradníckej vláde.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 18.01.2023

Opozičná SaS je pripravená podporiť septembrový termín predčasných volieb. Za prijateľné riešenie považuje aj úradnícku vládu. Po rokovaní lídrov strán na Úrade vlády SR to povedal šéf SaS Richard Sulík. K dohode podľa jeho slov ešte nedošlo. Deklaruje, že jeho strana bude až do predčasných volieb konštruktívnou opozíciou a poslanci SaS podporia to, čo bude prospešné pre ľudí.

„Myslím si, že dôjde k dohode, ak nedôjde, vieme žiť aj s úradníckou vládou,“ povedal Sulík s tým, že zároveň sú pripravení podporiť predčasné voľby v septembri. Dovtedy sa podľa neho upokojí politická situácia. „Dátum, kedy vieme podporiť predčasné voľby, je september,“ zdôraznil. Podpora predčasných volieb je podľa neho výsledkom rokovania klubu SaS, ktorý je jednotný. Sulík sa neobáva nových politických projektov.

Sulík nepovedal, či by klub SaS vyjadril dôveru úradníckej vláde. O tom ešte podľa jeho slov na klube nehovorili, no môže sa stať, že za ňu zdvihnú ruky. Za kľúčové považuje SaS dohodu na termíne volieb. Ak sa dohodnú na septembrovom termíne, technické riešenie sa dá podľa poslankyne Márie Kolíkovej (SaS) nájsť rýchlo. Do ústavy by sa podľa nej mohla doplniť veta, že sa dá skrátiť volebné obdobie, ak sa na tom parlament zhodne ústavným zákonom alebo uznesením.

Zatiaľ nevedela povedať, či SaS v utorok podporí predloženú novelu Ústavy SR. Nastala podľa nej nová situácia a je možné, že do utorka dôjde k novej dohode. Ďalšie rokovanie OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí a SaS by podľa Sulíka mohlo byť cez víkend. „Prispôsobíme sa termínu, ktorý oznámi premiér,“ dodal Sulík.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.