SULÍK: TÁTO VLÁDA REZIGNOVALA NA ODBORNOSŤ

Podľa návrhu rezortu hospodárstva by po novom nemuseli mať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa. Ide o viac ako 150 nominantov v približne 25 firmách, kam patrí napríklad Slovenský plynárenský priemysel, Nafta či Transpetrol.

Foto sita/diana čerNÁKOVÁ
Dátum 28.11.2022

Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra hospodárstva Karla Hirmana, aby stiahol navrhovanú zmenu pri výbere zástupcov štátu do spoločností patriacich do jeho pôsobnosti. Podľa návrhu rezortu hospodárstva by po novom nemuseli mať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa. Ide o viac ako 150 nominantov v približne 25 firmách, kam patrí napríklad Slovenský plynárenský priemysel, Nafta, Transpetrol, energetické a distribučné spoločnosti ale aj MH Manažment.

Podľa exministra hospodárstva Richarda Sulíka je v aktuálnej energetickej kríze kľúčové, akí ľudia budú Slovensko zastupovať v spomenutých spoločnostiach. „O to väčšie bolo naše zdesenie, keď sme sa dozvedeli, že súčasné vedenie, pán minister Hirman, predložil do medzirezortného pripomienkového konania návrh, že namiesto vysokoškolského vzdelania II. stupňa má po novom stačiť len stredná škola,“ uviedol Sulík. Zmeny by sa mala týkať dozorných rád i predstavenstiev.

Ak pritom podľa predsedu liberálov na takéto dôležité posty prídu ľudia bez adekvátneho vzdelania, môže to mať následky a Slovensku hrozia škody. „Veľmi ma mrzí, že práve táto vláda rezignovala na odbornosť, toto nerobil ani Smer,“ zhodnotil s tým, že samotná vysoká škola síce nie je záruka kvality, je ale predpoklad na to, aby dotyčný vedel, o čom rozhoduje.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.