SULÍK TVRDÍ, ŽE AK CHCETE PREDAŤ BYT, MUSÍTE HO NAJPRV PONÚKNUŤ ŠTÁTU!

Rišo však čítal program PS nepozorne. „Odborníci a odborníčky“ pripravili rozsiahly „Plán pre budúcnosť“ a v kapitole „Bývanie“, ktorej autorkou/autormi sú Lucia Plaváková (tá, ktorá je na kandidátke PS pod č. 2 s usmiatym ksichtom a heslom: „Žena môže mať penis, muž môže mať vagínu“.

Foto DIANA ČERNÁKOVÁ/SITA
Dátum 10.09.2023

Po tom, čo Rišo Sulík na spovedi v štúdiu SME u ZKH (známej zástankyne pedofilov) s úsmevom na tvári kritizoval volebný program jemu najbližších progresívcov v súvislosti s bývaním, dal som si tú námahu a prebehol som očami rozsiahly dokument na bledomodrom, vlastne belasom podklade, volebný program PS, ktorý má 27 kapitol a množstvo podkapitol a zistil som... Napríklad, že v celom programe sa dôsledne píše o „občanoch a občiankach“, „podnikateľoch a podnikateľkách“, „klientoch a klientkach“, „žiakoch a žiačkach“, a tak ďalej... až mi prišlo ľúto tých zvyšných 74 či koľko pohlaví.

Ale vážne. Chcel som Riša (ktorý rád nasáva a nerád platí) najprv pochváliť, aký je on síce liberál, ale „ľudský“. Zuzanu KH totiž informoval, že podľa zámeru progresívcov nebude smieť predať človek byt len tak, najprv ho musí ponúknuť štátu, a že predkupné právo na byty v osobnom vlastníctve je obmedzovaním práv, a že prečo, ak štát má veľa peňazí nezriadi napríklad firmu Reality.sk a neskupuje byty za trhovú cenu, aj sto týždenne...

Rišo však čítal program PS nepozorne. „Odborníci a odborníčky“ pripravili rozsiahly „Plán pre budúcnosť“ a v kapitole „Bývanie“, ktorej autorkou/autormi sú Lucia Plaváková (tá, ktorá je na kandidátke PS pod č. 2 s usmiatym ksichtom a heslom: „Žena môže mať penis, muž môže mať vagínu“ – také heslo naozaj osloví iba idiota – pravdaže, koľko ich tu máme?), ďalej Sergej Kura a Dávid Dej, je podkapitola  o dostupnosti bývania, kde sa píše: „Zvýšime počet bytov v nájomnom bývaní miest a obcí vďaka zavedeniu povinnosti pre vlastníkov nehnuteľností pri odpredaji ponúknuť najprv túto nehnuteľnosť pre samosprávu a až potom pre komerčný trh. Povinnosť sa bude vzťahovať len na nehnuteľnosti, ktoré tvoria 6 a viac bytov a ponuka sa bude riadiť trhovými cenami vďaka čomu súkromný majiteľ nepríde o zisk.“

Takže je na svete nedorozumenie či rozpor medzi najbližšími liberálno-progresívcami ešte predtým, ako ľud (a ktovie „kto“ v pozadí) rozhodne o výsledkoch volieb. Rišo o voze (predkupné právo štátu), progresívci o koze (predkupné právo samospráv). A ďalej nepôjde o každý byt v osobnom vlastníctve, ale na „6 a viac bytov“. Nuž žeby Rišo bol naozaj Rišom rozbíjačom koalícií? A pritom na jeho strane, ktorá – podľa jeho optimistickej odpovede Zuzane KH zaiste docieli 5 percent – bude visieť možný, no dúfajme, že v záujme skutočnej budúcnosti tohto národa a štátu skôr nemožný liberálno-progresívny zlepenec ako na šnúrke od gatí. Nech nám Pánboh pomáha.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.