SULÍK VYZVAL KOLLÁRA ABY ODSTÚPIL Z POZÍCIE PREDSEDU NR SR

AKTUALIZOVANÉ: Poslanecký klub SaS vyzval Borisa Kollára aby kvôli kauze s jeho diplomovou prácou opustil pozíciu predsedu Národnej rady SR. Zdôraznili, že vládnu koalíciu nepovalia.

Foto TASR/Jaroslav Novák
Dátum 01.07.2020

BRATISLAVA 1. júla (TASR/extraplus.sk) - Poslanecký klub SaS vyzval Borisa Kollára (Sme rodina), aby odstúpil z pozície predsedu Národnej rady (NR) SR. Informovala o tom predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová po stretnutí, na ktorom Kollár odpovedal na otázky v súvislosti s kauzou jeho diplomovej práce. Predseda SaS Richard Sulík zdôraznil, že vládnu koalíciu nepovalia. Dodal, že rešpektujú nárok hnutia Sme rodina na post predsedu parlamentu. Na ťahu je podľa ich slov Kollár.

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) spoločne s poslaneckým klubom Sme rodina berú výzvu SaS na jeho odchod z funkcie na vedomie. Pre TASR to povedala Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová.

Poslanci za SaS po stredajšom stretnutí klubu vyzvali Kollára, aby odstúpil z pozície predsedu parlamentu. Oznámili to po stretnutí s Kollárom, ktorý poslancom odpovedal na otázky súvisiace s jeho diplomovou prácou. SaS rešpektuje nárok hnutia Sme rodina na post predsedu parlamentu. Na ťahu je podľa jej slov Kollár.

Kollár čelí podozreniu z plagiátorstva pre jeho diplomovú prácu. Na odchod z funkcie ho vyzvala aj strana Za ľudí. OĽaNO jeho odchod nežiada. Navrhlo, aby minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) pripravili zákon, ktorý by umožňoval spätné preverovanie záverečných prác. Kollár vyhlásil, že svoj magisterský titul získal legálne. V politike ho nemieni viac používať. Pred stretnutím klubu SaS pripustil, že ak by mal odísť z funkcie, hnutie Sme rodina by mohlo opustiť aj vládnu koalíciu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.