SULÍK: ZÁKAZ ÁUT SO SPAĽOVACÍMI MOTORMI JE PRE SLOVENSKO ŠKODLIVÝ

Podľa lídra SaS Richarda Sulíka je absurdné, že poverený premiér ako aj zodpovední ministri o tejto téme mlčia. Problémom je pritom nielen stále vysoká cena elektromobilov, ale aj nedostatočná infraštruktúra a nedostatok elektrickej energie.

Foto sita/jana BIROŠOVÁ
Dátum 15.03.2023

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, aby jasne prezentoval postoj Slovenska k zákazu predaja áut so spaľovacími motormi od roku 2035. Liberáli ho žiadajú, aby sme sa pridali k skupine štátov, ktoré sa postavili proti tejto zmene. Ako na tlačovej besede uviedol predseda SaS a bývalý minister hospodárstva Richard Sulík, zákaz je problematický a škodlivý obzvlášť pre Slovensko, ktoré je automobilovou veľmocou.

Konečné slovo o zákaze mala mať Európska rada, tá však aktuálne rozhodnutie odložila na neurčito. „To je nateraz dobrá správa, lebo zákaz úplne všetkých áut so spaľovacími motormi by bolo nešťastné a nedomyslené,“ zhodnotil Sulík.

Je pritom podľa neho úplne absurdné, že poverený premiér ako aj zodpovední ministri o tejto téme mlčia. Problémom je pritom nielen stále vysoká cena elektromobilov, ale aj nedostatočná infraštruktúra a nedostatok elektrickej energie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.