SÚMRAK HOTOVOSTI

Amschel Mayer Rothschild je známy výrokom: „Dajte mi kontrolu nad peniazmi a nebude hrať žiadnu úlohu, kto robí zákony.“

Foto PEXELS
Dátum 23.10.2022

Korene súčasných zámerov vládcov sveta – skutočných či potenciálnych „globalistov“ s hlavným centrom v Londýne – možno nájsť v poslednej štvrtine 18. storočia. Prvého mája 1776 – a tento deň sa dodnes slávi ako Sviatok práce – založil Adam Weishaupt, pôvodom Žid, jezuita, profesor katolíckeho cirkevného práva na univerzite v nemeckom Ingolstadte – rád iluminátov. Údajne sa tak stalo s finančnou podporou francúzskych Rothschildovcov so zámerom dosiahnuť kontrolu a vplyv na ľudí na vysokých miestach štátnej moci a v mediálnej oblasti. Amschel Mayer Rothschild je známy výrokom: „Dajte mi kontrolu nad peniazmi a nebude hrať žiadnu úlohu, kto robí zákony.“ Teda peniaze znamenajú moc a moc „má rada peniaze“. Nuž a revolúcie a vojny sú zlatou baňou a zároveň príležitosťou na získanie kontroly nad vládami medzinárodnými bankármi: ten, kto poskytuje úver – v zásade vždy obom bojujúcim stranám –, ovláda toho, komu ho poskytuje.

Pokles hodnoty peňazí

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.