SUŠKO: POLITICI AKO ČAPUTOVÁ A KOLLÁR ZAŤAHUJÚ SLOVENSKO DO OZBROJENÉHO KONFLIKTU

Pri piatkovej „nečakanej“ návšteve ukrajinského prezidenta Zelenského na Slovensku muselo mnohých občanov až „mraziť“, keď počúvali suverénne vyhlásenia Zuzany Čaputovej či Borisa Kollára. Ako sľubujú Ukrajine ďalšie zbrane, strelivo, vojenský materiál, aké vznešené hodnoty tým pomáhame brániť, ako upevňujeme demokraciu, spravodlivosť, slobodu a humanizmus.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 09.07.2023

Bach… Ako úder do hlavy alebo do chrbta musí cítiť normálny občan Slovenska, keď vidí a počuje, ako sa o našej budúcnosti, o budúcnosti Ukrajiny, o budúcnosti NATO či Európy vyjadrujú niektorí naši politici. Osoby, ktoré sa pričinením nás občanov dostali do politiky a do riadenia štátu.

Pri piatkovej „nečakanej“ návšteve ukrajinského prezidenta Zelenského na Slovensku muselo mnohých občanov až „mraziť“, keď počúvali suverénne vyhlásenia Zuzany Čaputovej či Borisa Kollára o budúcnosti Ukrajiny či budúcnosti NATO. Ako si trúfajú takíto ľudia hovoriť o politických, geopolitických, vojensko-politických, o ekonomických problémoch súčasnosti a o ich riešení do budúcna, keď na to nemajú ani vzdelanostné, ani odborné predpoklady, tým menej praktické skúsenosti.

Ako sľubujú, aké ďalšie zbrane, strelivo, vojenský materiál bude Slovensko dodávať Ukrajine, aké vznešené hodnoty tým pomáhame „brániť“, ako upevňujeme demokraciu, spravodlivosť, slobodu a humanizmus.

Prvá osôbka pred nástupom do funkcie riadila tak nanajvýš osobné auto alebo bicykel. O jej právnických kvalitách kolovali tiež rôzne pochybnosti a dohady. Politické, ekonomické, bezpečnostné či iné aspekty sa sotva naučila riešiť na mestskom úrade alebo na mestskom smetisku.

Druhá osoba, o ktorej kolovali tiež mnohé informácie v súvislosti so spoluprácou s mafiánskymi skupinami, ktorá tiež získala „vzdelanie“ na takzvaných univerzitách, ktorá vedie nemorálny život s niekoľkými partnerkami, tiež nemá ani páru o politických, bezpečnostných ani geopolitických otázkach. Ak to, pravda, nerieši permanentne s milenkami pri ich návštevách.

Akým právom sa takéto osôbky vyjadrujú v mene občanov Slovenska?! Akým právom smerujú politiku našej krajiny tam, kam si myslia, že má smerovať? Alebo skôr, kam im ju prikázali smerovať. Bez ohľadu na to, čo to našim občanom a Slovensku prinesie. Uvedomujú si takíto ľudia, kam svojimi slovami i rozhodnutiami vedú našu krajinu?

Uvedomujú si, že zaťahujú Slovensko do ozbrojeného konfliktu, ktorý tým môžu preniesť na naše územie? Chápu vôbec príčiny, rozsah a možné následky toho, o čom sa snažia „rozhodovať“? Nič z toho si ani neuvedomujú, ani nechápu, ani nedokážu reálne zvážiť, posúdiť a vyhodnotiť. Pretože na to nemajú ani vedomostné, ani odborné, ani morálne predpoklady.

Pretože získali také vzdelanie, aké získali, a je zrejmá, že sa im ťažko spája ich poznanie, historické a politické vedomosti s konkrétnou realitou. A tak im ostáva len reprodukovanie slov a požiadaviek ich „pánov“ a ich vzorov. Teda amerických a európskych politikov z krajín, ktoré kedysi boli mocnosťami a chceli by nimi byť aj naďalej.

Je najvyšší čas, aby občania Slovenska dali najavo, že „dosť bolo takej politiky“. Že si neprajú, aby bola naša krajina dovedená do takého štádia, z ktorého už niet návratu. Že chcú, aby boli vypočuté ich názory na smerovanie zahraničnej i vnútornej politiky. Príležitosť na nastolenie takejto požiadavky je už na dosah ruky. Ak budú občania voliť takú stranu, ktorá toto bude rešpektovať a garantovať, je to prvý krok k naplneniu ich želaní a predstáv.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.