ŠUTAJ EŠTOK: BEZPEČNOSŤ V ŠKOLÁCH JE PRIORITOU

Šutaj Eštok, minister vnútra: Študentom som priblížil, čo je cieľom aktuálne prebiehajúceho auditu. Vypočul som si ich názory, návrhy a celkový pohľad na túto problematiku. Verím, že toto a podobné stretnutia budú ďalším krokom k zvyšovaniu bezpečnosti, a že svojimi vstupmi môžu študenti pomôcť pri zvyšovaní ochrany škôl a v šírení prevencie.

Foto sita/braNISLAV BIBEL
Dátum 08.02.2024

Bezpečnosť v školách je prioritou. Uviedol to minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) po stretnutí s členmi Študentskej rady stredných škôl (ŠRSŠ). Verí, že ich stretnutie bude ďalším krokom k zvyšovaniu bezpečnosti a pomôže v šírení prevencie. TASR o tom informoval tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra SR.

"Študentom som priblížil, čo je cieľom aktuálne prebiehajúceho auditu. Vypočul som si ich názory, návrhy a celkový pohľad na túto problematiku. Verím, že toto a podobné stretnutia budú ďalším krokom k zvyšovaniu bezpečnosti, a že svojimi vstupmi môžu študenti pomôcť pri zvyšovaní ochrany škôl a v šírení prevencie," poznamenal Šutaj Eštok. Ako doplnila prvá štátna tajomníčka rezortu vnútra Lucia Kurilovská, spoločnosť sa musí zaoberať záujmom o mládež či zisťovaním jej potrieb.

"To sa týka aj sociálnych sietí, na ktorých sú mladí ľudia najaktívnejší a majú prístup k neobmedzeným zdrojom informácií," upozornila. Z rezortu avizovali, že policajný zbor vykonáva aj monitoring zameraný na radikalizáciu či počítačovú kriminalitu. "Sociálne siete sú monitorované a zložky MV opätovne intenzívne komunikujú s ďalšími inštitúciami ako Slovenská informačná služba či Národný bezpečnostný úrad," uzavrel minister s tým, že to jednoznačne zvyšuje efektivitu zabránenia možným útokom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.