ŠUTAJ EŠTOK: KORČOK SA MAL DIŠTANCOVAŤ OD MATOVIČA

Najväčšou chybou neúspešného kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka bolo, že sa vo svojej predvolebnej kampani nedištancoval od Igora Matoviča. V diskusnej relácii RTVS o päť minút 12 to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Podľa neho Matovič symbolizuje zlo a ľudia svojou voľbou dali jasne najavo, či si myslia o predchádzajúcej vláde.

Foto SITA/MILAN ILLIK
Dátum 07.04.2024

Najväčšou chybou neúspešného kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka bolo, že sa vo svojej predvolebnej kampani nedištancoval od Igora Matoviča. V diskusnej relácii RTVS o päť minút 12 to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD). Podľa neho Matovič symbolizuje zlo a ľudia svojou voľbou dali jasne najavo, či si myslia o predchádzajúcej vláde. Eštok tiež poznamenal, ze Korčok mal po zverejnení výsledkov volieb príhovor nehodného prezidentského kandidáta.

Zároveň odmietol tvrdenie, že by Korčokovu kandidatúru negatívne ovplyvnilo jeho označenie vládnucou koalíciou ako kandidáta vojny. Minister sa obhajoval tým, že zhrnul iba Korčokove vyjadrenia ku konfliktom v Juhoslávii, Iraku či v pásme Gazy. Negatívne tiež reagoval na tvrdenie predsedu SaS Branislava Gröhlinga, že na Slovensko prichádza doba temna.

„Doba temna u nás bola za minulej vlády,“ poznamenal s tým, že napriek hejtom majú úctu ku všetkým voličom. Eštok tiež poprel, že by vyplácanie odmien policajtom, hasičom a záchranárom bolo súčasťou predvolebnej kampane. Podľa neho ide iba o prvý krok a bude robiť všetko pre to, aby sa im zvýšili platy dlhodobo. K vyplácaniu odmien podľa vlastných slov pristúpil z dôvodu stabilizácie personálnych kapacít v týchto zložkách.

Ďalej deklaroval, že zo svojej pozície ministra vnútra nebude nikdy zasahovať do vyšetrovania, či súdnych alebo správnych sporov. Branislav Gröhling v diskusii uviedol, že víťazstvo na Slovensku sa dá dosiahnuť klamstvom a rozdeľovaním spoločnosti. „Pellegrini vyhral klamstvom a oklamal voličov nepravdami,“ skonštatoval s tým, že súčasná vládna koalícia mu v tom pomáhala. Podľa neho vyhral prezidentské voľby kandidát, ktorý mal najmenej transparentnú kampaň, šíril polopravdy a so žiadosťou o podporu oslovoval ľudí ako pán Harabin.

Predseda SaS sa obáva, aby nový prezident nebol pritakávačom vlády. Pellegriniho označil za prezidenta, ktorý podporil znižovanie trestov zločincom, či trestov za korupciu. „My budeme zastupovať 1,2 milióna ľudí, ktorí volili Ivana Korčoka a toto budeme presadzovať v Národnej rade SR,“ vyhlásil Gröhling. Ako dodal, obáva sa, že na Slovensku sa pod novým vedením postupne zruší Národná kriminálna agentúra či verejnoprávna televízia. Bojí sa tiež ovládnutia súdnej rady.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.