ŠUTAJ EŠTOK: PRED INAUGURÁCIOU BUDE MAŤ HLAS SNEM, KDE SI ZVOLÍME PREDSEDU STRANY

Na otázku, kto nahradí Pellegriniho na poste predsedu parlamentu, Šutaj Eštok neodpovedal. Ministerka hospodárstva Denisa Saková aj minister investícií Richard Raši (obaja Hlas-SD) sú na svojich pozíciách podľa neho perfektní. "Takže je to ťažká voľba, kto z nich by mal prísť na pozíciu predsedu parlamentu," podotkol.

Foto MilAN ILLÍK/SITA
Dátum 07.04.2024

Pred inauguráciou Petra Pellegriniho za prezidenta bude mať Hlas-SD veľký snem, kde budú voliť nového predsedu strany. Pre médiá to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Verí, že bude zvolený dobrý predseda strany, ako je aktuálne Pellegrini.

"Som sociálny demokrat telom aj dušou, vždy som bol ľavičiar a ja sa vždy snažím iba robiť svoju robotu na maximum tak, ako som sa snažil urobiť ako opozičný poslanec, teraz ako minister vnútra, aj ako generálny manažér strany sa budem snažiť o to, aby strana bola na výslní a aby atakovala popredné priečky aj v rámci všetkých predvolebných preferenčných prieskumov," skonštatoval Šutaj Eštok.

Za stranu chce garantovať, že bude pevnou súčasťou vládnej koalície, že všetkých 27 poslancov bude podporovať vládnu koalíciu a že chcú zabezpečiť lepší, pokojnejší a bezpečnejší život ľuďom. Šutaj Eštok deklaroval, že Hlas sa "nestratí niekde" v strane Smer-SD.

Na otázku, kto nahradí Pellegriniho na poste predsedu parlamentu, Šutaj Eštok neodpovedal. Ministerka hospodárstva Denisa Saková aj minister investícií Richard Raši (obaja Hlas-SD) sú na svojich pozíciách podľa neho perfektní. "Takže je to ťažká voľba, kto z nich by mal prísť na pozíciu predsedu parlamentu," podotkol.

Minister vnútra je zároveň rád, že Slovensko má po desiatich rokoch proslovenského prezidenta. Voľby podľa neho ukázali, že Slováci chcú v krajine pokoj, nechcú byt zatiahnutí do vojenských konfliktov, dôverujú vládnej koalícii a jej krokom. "Iba tie výsledky, ktoré prinesiete ľuďom v rámci vládnutia, vám potom garantujú to, že sa to ocení v parlamentných voľbách a ja som opäť rád, že referendum o vláde po šiestich mesiacoch dopadlo ešte úspešnejšie ako samotné septembrové voľby," skonštatoval.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.