ŠVAJČIARI SA CHCÚ „ZBAVIŤ“ BEZDOMOVCOV JEDNOSMERNÝM LÍSTKOM Z KRAJINY

Ak by mal človek bez domova záujem, musí podpísať dohodu, že sa do Švajčiarska nevráti. Ak by túto dohodu porušil, hrozí mu deportácia. Okrem lístka zadarmo dostane človek bez domova aj 20 frankov, čo je približne 18 eur.

Foto PEXELS
Dátum 04.05.2021

Švajčiarske mesto Bazilej prišlo s riešením miestnych ľudí bez domova. Tretie najväčšie mesto Švajčiarska im totiž ponúka jednosmerný lístok na vlak zadarmo alebo letenku kamkoľvek do Európy. Ako informoval The Local, jedinou podmienkou je, že sa nemôžu vrátiť späť.

Ak by mal človek bez domova záujem, musí podpísať dohodu, že sa do Švajčiarska nevráti. Ak by túto dohodu porušil, hrozí mu deportácia. Okrem lístka zadarmo dostane človek bez domova aj 20 frankov, čo je približne 18 eur. Ako uviedol hovorca bazilejského ministerstva spravodlivosti, letenku zabezpečia tomu, kto býva ďaleko na to, aby cestoval vlakom. Letenku úrady zabezpečia v sume približne 55 eur, čo je jednosmerná cena napríklad pri ceste z Bazileja do Bukurešti. Podľa La News túto ponuku už využilo 31 osôb.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.