SVET JE HORE NOHAMI - ŠACH JE RASISTICKÁ HRA

Austrálska televízna stanica sa vo vysielaní vyjadrila, že šach je rasistická hra, pretože hrač s bielymi figúrkami začína ako prvý.

Foto PEXELS
Dátum 29.06.2020

Austrálka televízna stanica The Today Show pozvala do svojej debaty bývalého člena austrálskej šachovej federácie, ktorou hlavnou myšlienkou bolo "Myslíte si, že šach je rasistická hra?"

Televízie dospela k názoru, že šach je rasistická hra, pretože bieli majú vždy začínať hru ako prví. 

Austrálčania sa vzbúrili proti tejto debate a tvrdia, že ľudia od národného vysielača by sa mali zameriavať na dôležitejšie problémy, riešiť ekonomické a zdravotné problémy. Nechcú aby ich financie boli vyhadzované na podobné debaty.


Strany šachu sú od nepamäti zaferbené rovnako, pretože pri jeho vývoji v severozápadnej Indií boli čierna a biela najlacnejšími farbami na trhu.

Pravidlo, že biele figúrky majú prvý ťah bolo ustanovené v 19. storočí pri medzinárodných súťažiach a nemá nič spoločné s rasou.

Avšak v dnešnej dobe sa môže všetko zmeniť pokiaľ sa do toho vloží mocenská skupina alebo dav na sociálnych médíach.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.