SVETOVÁ BANKA POSKYTNE UKRAJINE VIAC AKO MILIARDU DOLÁROV

Finančné prostriedky PEACE sa použijú na podporu vyplácania dôchodkov, na granty pre vnútorne presťahovaných osôb a na mzdy pre učiteľov a záchranárov.

Foto PEXELS/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 16.12.2023

 Svetová banka poskytne Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc v sume 1,34 miliardy dolárov prostredníctvom grantov a pôžičiek. Financovanie je súčasťou projektu Svetovej banky Verejné výdavky pre udržanie administratívnej kapacity (PEACE). Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Finančné prostriedky PEACE sa použijú na podporu vyplácania dôchodkov, na granty pre vnútorne presťahovaných osôb a na mzdy pre učiteľov a záchranárov.

„Finančná pomoc od medzinárodných partnerov nám dáva príležitosť zabezpečiť makrofinančnú stabilitu Ukrajiny a nasmerovať všetky vnútorné zdroje pre potreby našej armády,“ povedal premiér Ukrajiny Denys Šmyhaľ.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.