SZIJJÁRTÓ: MAĎARSKO PODPORUJE ZRUŠENIE AMERICKEJ BLOKÁDY PROTI KUBE

Péter Szijjártó, maďarský minister zahraničných vecí: V uplynulých rokoch sme zistili, že všetky politiky založené na blokádach a sankciách zlyhali z hľadiska ich vlastných cieľov a spôsobili ťažkosti a utrpenie ľuďom, ktorí nezapríčinili dôvody, pre ktoré boli blokády či sankcie zavedené.

Foto SITA/AP
Dátum 19.01.2023

Maďarsko podporuje zrušenie blokády, ktorú uplatňujú Spojené štáty proti Kube, vyhlásil v stredu v Havane šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó. Maďarského ministra prijal kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel, pričom Szijjártó bude rokovať aj s ministrom zahraničných vecí Brunom Rodríguezom a ministrom zahraničného obchodu a zahraničných investícií Rodrigom Malmiercom.

„V uplynulých rokoch sme zistili, že všetky politiky založené na blokádach a sankciách zlyhali z hľadiska ich vlastných cieľov a spôsobili ťažkosti a utrpenie ľuďom, ktorí nezapríčinili dôvody, pre ktoré boli blokády či sankcie zavedené,“ povedal Szijjártó. Dodal, že v mnohých prípadoch spôsobili tieto opatrenia problémy práve tým, ktorí ich zaviedli.

Zrušenie blokády proti Kube Maďarsko podporuje, zdôraznil šéf maďarskej diplomacie. „Príslušnú rezolúciu OSN každoročne schváli aj maďarská vláda vláda spolu s ostatnými členskými štátmi Európskej únie. EÚ nie náhodou uzatvorila s Havanou dohodu o spolupráci,“ podčiarkol Szijjártó. Maďarský minister vyzdvihol možnosti spolupráce svojej krajiny s Kubou v agrárnom sektore, vo vodnom hospodárstve, v ochrane proti prírodným katastrofám či v zdravotníctve.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.