SZIJJÁRTÓ ZÁPADU: ZABUDNITE NA ÔSMY BALÍK SANKCIÍ, ŠKODIA EURÓPE, NIE RUSKU!

Maďarský šéf diplomacie svojim partnerom z EÚ navrhol, aby odložili návrhy, ktoré eskalujú vojnu, prehlbujú konflikt a vyhrocujú situáciu, a aby konečne začali uvažovať o tom, ako možno dosiahnuť mier na Ukrajine.

Foto SITA/AP
Dátum 21.09.2022

Krajiny sveta musia podľa maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa spolupracovať v OSN, aby čo najskôr nastolili na Ukrajine prímerie a mier. Argumentoval proti novým sankciám EÚ, informuje portál Hungary Today.

„Svet by mal využiť Valné zhromaždenie OSN na presadzovanie mieru na Ukrajine a maďarská vláda bude tento postoj presadzovať počas celého týždňa,“ povedal na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN Péter Szijjártó, minister zahraničných vecí a obchodu v pondelok v New Yorku.

Szijjártó tiež svojim partnerom z EÚ, ktorí boli prítomní, navrhol, aby odložili návrhy, ktoré eskalujú vojnu, prehlbujú konflikt a vyhrocujú situáciu, a aby konečne začali uvažovať o tom, ako možno dosiahnuť mier na Ukrajine. „Je veľmi poučné vystúpiť z európskej bubliny, pretože je okamžite jasné, že vízia vojny, ktorú Brusel presadzuje, nie je zdieľaná na väčšine miest na svete,“ napísal Szijjártó neskôr na Facebooku.

Minister sa vyslovil aj proti novým sankciám EÚ. „Európa viac ako Rusko trpí obmedzeniami uvalenými v reakcii na vojnu na Ukrajine, takže na ôsmy balík sankcií by sa malo zabudnúť, pretože by to len prehĺbilo ťažkosti,“ vysvetlil. „My Maďari máme záujem čo najskôr ukončiť vojnu v našom susedstve. Mier je riešením všetkých problémov a vážnych výziev, ktorým čelí Maďarsko, Európa a teraz celý svet,“ zdôraznil.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.