TAKMER 350 ZAMESTNANCOV MINISTERSTVA VNÚTRA SA ZAPOJÍ DO CELOPLOŠNÉHO TESTOVANIA

Na odberových miestach budú poskytovať pomoc a podporu ostatným zložkám zabezpečujúcim testovanie.

Foto TASR
Dátum 29.10.2020

BRATISLAVA 29. októbra (SITA/extraplus.sk - Prežívame náročné obdobie, ktoré môžeme zvládnuť len spoločnou zodpovednosťou. Uvedomujú si to aj zamestnanci ministerstva vnútra, ktorí sa rozhodli pomôcť aj osobne. Do celoplošného testovania sa zapojí aj takmer 350 dobrovoľníkov z radov zamestnancov rezortu. Na odberových miestach budú poskytovať pomoc a podporu ostatným zložkám zabezpečujúcim testovanie. Ako dobrovoľníci budú pôsobiť aj štátni tajomníci MV SR Vendelín Leitner a Ján Lazar, generálny tajomník služobného úradu MV SR Ľubomír Šablica, či generálny riaditeľ kancelárie ministra vnútra, Peter Rolný.

„Som nesmierne hrdý na zamestnancov ministerstva vnútra, ktorí si uvedomujú dôležitosť celoplošného testovania pri zastavení šírenia vírusu a záchrane ľudských životov. Som rád, že zareagovali na výzvu a prídu pomôcť so zvládnutím operácie, ktorá je pre nás všetkých najväčšou logistickou výzvou doteraz. Ďakujem každému jednému zamestnancovi za obetavosť a osobné nasadenie. Je obdivuhodné odoprieť si vlastné pohodlie a prísť pomôcť druhým v ťažkých časoch,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Pomoc ponúkli zamestnanci vo všetkých krajoch naprieč rôznymi útvarmi – zo sekcií ministerstva, z okresných úradov, leteckého útvaru, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Akadémie Policajného zboru, Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, Úradu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, vikariátu či archívov. Na odberových miestach budú pomáhať predovšetkým s administratívnymi úkonmi.

Rezort vnútra sa tak bude podieľať na celoplošnom testovaní na všetkých „frontoch“. V nasadení bude okrem toho približne 5 000 policajtov, 100 hasičov, každý deň víkendového testovania aj 50 horských záchranárov, ako i pracovníci odborov krízového riadenia okresných úradov. A spolu s nimi aj dobrovoľníci. Ďakujeme!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.