TAKMER TRETINA SLOVÁKOV CHCE VYSTÚPENIE SLOVENSKA Z NATO

Lenka Mayerová: Zmluva SR s NATO je podpísaná na dvadsať rokov a podľa jej článku 13 môže po 20 rokoch ktorákoľvek zmluvná strana od nej odstúpiť. Tento zväzok pre Slovensko končí 29. marca 2024. Nebol by to podľa vás pán minister Naď čas na vystúpenie  SR z NATO a vytvoriť neutralitu SR?

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 02.05.2021

Za odchod Slovenska z NATO by podľa prieskumu hlasovalo 27 percent Slovákov. Vyplýva to z monitoringu vnímania NATO občanmi krajín aliancie, ktorý je súčasťou výročnej správy NATO za rok 2020, ktorú zverejnil generálny tajomník Jens Stoltenberg. Informoval o tom Analytický útvar Ministerstva obrany SR (MO SR) na svojom profile na sociálnej sieti.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus

 

Zmluva SR s NATO je podpísaná na dvadsať rokov  a podľa jej článku 13 môže po dvadsiatich rokoch ktorákoľvek zmluvná strana od nej odstúpiť rok po tom, ako predloží vláde USA oznámenie o vypovedaní zmluvy, a tá informuje vlády ďalších zmluvných strán o uložení takej výpovede. Tento zväzok končí 29. marca 2024. Nebol by to podľa vás pán minister Naď čas na vystúpenie  SR z NATO a vytvoriť neutralitu Slovenska?

ČÍTAJTE TIEŽ: GENERÁL VESTENICKÝ: NATO NEMÁ PRÁVO EXISTOVAŤ

Po Čiernej hore ide o druhé najvyššie číslo spomedzi 30 členov NATO. Rezort obrany skonštatoval, že vzhľadom na výsledky prieskumu sú o to dôležitejšie aktivity na šírenie relevantných informácií o členstve Slovenska v NATO (kampane WeAreNato), ako aj na boj s dezinformáciami v oblasti obrannej a bezpečnostnej politiky Slovenskej republiky.

„Tu sa aktívne angažuje aj MO SR prípravou akčného plánu boja proti hybridným hrozbám a šíreniu dezinformácií, vytvorením funkcie poradcu ministra pre boj s hybridnými hrozbami, či pravidelným informovaním o dianí v oblasti obrany formou sociálnych sietí,“ uzavrel analytický útvar.

ČÍTAJTE TIEŽ: BELOUSOVOVÁ: HEGER CHCE DAŤ DO NATO DVE MILIARDY, MATOVIČ ĽUĎOM ZVÝŠIŤ DANE

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.