TALIANSKO: SITUÁCIA S NELEGÁLNYMI MIGRANTAMI SA ZHORŠUJE

Do Talianska prišlo trikrát viac imigrantov ako minulý rok. Utekajú z utečenckých centier, či plavia sa na lodiach. Vláda sa tvári, že nič nevidí.

Foto Archív
Dátum 30.07.2020

Talianský bývalý minister vnútra a predseda strany Liga Matteo Salvini hovorí, že situácia v Taliansku saa zhoršuje. Krajina očakáva masívny príval migrantov a vláda nič nerobí. Oproti minulému roku sa príchod nelegálnych migrantov strojnásobil. Utekajú z utečeneckých centier alebo prichádzajú na lodiach. Salvini obviňuje ľavicovú vládu z ignorovania problému. 

„Počet prichádzajúcich lodí sa od minulého roka strojnásobili, nelegálni migranti sú zbieraní aj vo vodách okolo Malty, pričom Lampedusa sa borí a stovky migrantov utekajú z centier, skrz čo hrozí šírenie ochorenia Covid-19,“ poznamenal bývalý minister.

V nedeľu, 26. júla utieklo z utečeneckého centra 180 migrantov. Polícii sa podarilo nájsť a zadržať 120 osôb, ktoré musia teraz podstúpiť povinnú karanténu. Starosta ostrova Lampedusa Totó Martello, ktorý doteraz zastával proimigračné názory tvrdí, že na ostrove vyhlási stav ohrozenia, ktorého dôvodom je práve masívny príval nelegálnych migrantov. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.