TARABA: LIPŠICOVÝCH PROKURÁTOROV NIKTO NEODSTAVIL OD SPISOV, SAMI BALIA KUFRE

Tomáš Taraba, minister životného prostredia: Lipšicovi prokurátori mesiace hovorili, že ich vládna moc bude chcieť odstaviť od spisov. Keď ich nikto od spisov neodstavil a naopak, im bolo ponúknuté, nech si tie zbabrané, zmanipulované a odfláknuté vyšetrovania pekne pred súdmi obhajujú, zrazu balia kufre sami.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 20.04.2024

V opozičnej časti politického spektra ešte stále rezonuje zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Nedávno sa svojich funkcií vzdali dvaja jej bývalí členovia, Daniel Mikuláš a Matúš Harkabus, ktorí odmietli dochádzať za prácou do Bratislavy. K celej situácii sa na sociálnej sieti vyjadril aj minister životného prostredia Tomáš Taraba:

Lipšicovi prokurátori mesiace hovorili, že ich vládna moc bude chcieť odstaviť od spisov. Keď ich nikto od spisov neodstavil a naopak, im bolo ponúknuté, nech si tie zbabrané, zmanipulované a odfláknuté vyšetrovania pekne pred súdmi obhajujú, zrazu balia kufre sami a proaktívne. Zrazu nechcú tie svoje „mega kauzičky“ dotiahnuť do konca.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.