TARABA: MATICA NEMÁ PENIAZE NA KÚRENIE, ALE ČAPUTOVEJ VLÁDA MÁ 21 MILIÓNOV PRE SOROSOVU NADÁCIU

Tomáš Taraba, predseda strany Život-NS: Vláda, ktorá má za úlohu len kúriť a svietiť, by mala mať zakázané robiť akékoľvek tendre, akékoľvek veľké záväzky v mene SR. Matica slovenská nemá peniaze na kúrenie, ale Čaputovej vláda má 21 miliónov pre Sorosovu nadáciu.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 07.06.2023

Dotácia pre Sorosovu Nadáciu otvorenej spoločnosti v sume presahujúcej 21 miliónov eur sa stretla s nesúhlasnými reakciami. Ku kritikom sa po Robertovi Ficovi či Milanovi Uhríkovi pridal aj predseda strany Život-NS Tomáš Taraba.

Uviedol, že Soňu Gaborčákovú si prezidentka Zuzana Čaputová vybrala za ministerku na základe toho, že podpísala za 21 miliónov eur nenávratný finančný grant Nadácii otvorenej spoločnosti. „Vláda, ktorá má za úlohu len kúriť a svietiť, by mala mať zakázané robiť akékoľvek tendre, akékoľvek veľké záväzky v mene SR. Projekt má za úlohu integrovať Ukrajincov na Slovensku,“ vyjadril sa.

„Matica slovenská nemá peniaze na kúrenie, ale Čaputovej vláda má 21 miliónov pre Sorosovu nadáciu. Každý z ministrov by mal zverejniť, čo si od nich prezidentka vyžiadala podpísať ako protihodnotu za to, že ich vymenovala,“ napísal Tomáš Taraba na sociálnej sieti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.