TARABA PODÁ NÁVRH NA VYSLOVENIE NEDÔVERY VLÁDE

S odvolaním Igora Matoviča podľa svojich slov nemá žiadny problém, no otázka podľa neho stojí inak – či majú odvolaním Matoviča zároveň pomáhať Richardovi Sulíkovi (SaS) vrátiť sa k moci.

Foto sita/martin medňanský
Dátum 03.10.2022

Nezaradený poslanec Tomáš Taraba (Život – Národná strana) nepríde v utorok 4. októbra na hlasovanie o vyslovení nedôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽaNO), namiesto toho podá návrh na vyslovenie nedôvery Vláde SR. Povedal to dnes v relácii týždenníka Plus7dní Karty na stôl. Zdôvodnil to tým, že nebude odvolaním Matoviča pomáhať strane Sloboda a Solidarita (SaS) vrátiť sa naspäť do vlády.

S odvolaním Matoviča podľa svojich slov nemá žiadny problém, no otázka podľa neho stojí inak – či majú odvolaním Matoviča zároveň pomáhať Richardovi Sulíkovi (SaS) vrátiť sa k moci. "Na to môžeme legitímne povedať, že takto si to nepredstavujeme. My chceme jasnú dohodu o predčasných voľbách, vieme sa na nich dohodnúť za 24 hodín," povedal Taraba. SaS podľa jeho slov nechce garantovať, že keby jej hlasmi pomohli "vyriešiť Matoviča", tak sa potom nevrátia naspäť do koalície.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.