TARABA: RTVS VEDIE BEZDOMOVEC ZASYPANÝ EXEKÚCIAMI

Minister životného prostredia Tomáš Taraba tiež hovoril o tom, že všetko v RTVS chátra a radosť majú externé firmy, ktoré dostávajú zákazky a tiež povedal, že z RTVS sa stala „liaheň Progresívneho Slovenska“.

Foto sitA/milan illík
Dátum 15.03.2024

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) vo štvrtok na tlačovej besede vyzvala mediálny výbor parlamentu, aby si v najbližších dňoch predvolal generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Ľuboša Machaja, „aby vysvetlil svoj osobný bankrot a veci s tým súvisiace“.

Šimkovičová kritizuje RTVS a hovorí, že je neobjektívna. „Prečo pán Blaha nemohol prísť ani na vrátnicu RTVS? Prečo minister Taraba, vtedy opozičný poslanec, nebol počas celých štyroch nebol pozvaný do RTVS?“ povedala.

Dodala, že objektivita spravodajstva RTVS je podľa prieskumu len na úrovni 26 percent (je to najviac spomedzi všetkých televízií na Slovensku, pozn. SITA) a v celosvetovom rebríčku dôveryhodnosti médií sa Slovensko umiestnilo na 44. mieste z hodnotených 46 krajín.

„Faktom je, že ľudia si čoraz viac vyhľadávajú médiá iného prúdu, alternatívne médiá. Je to z jednoduchého dôvodu. V médiách hlavného prúdu sa obyvatelia Slovenska dozvedia len informácie jedného jediného spektra, len jednej, jedinej pravdy, ktorú vy akceptujete,“ povedala Šimkovičová. Ministerka podčiarkla, že v témach, ako je COVID a Ukrajina sa pripúšťa len jeden názor, a kto má iný, je označovaný za konšpirátora, hoaxera a prívrženca skupín z východu.

Šimkovičová sa ďalej na tlačovke venovala opozícii aj bývalej ministerke kultúry Natálii Milanovej, ktorá je podľa nej viditeľná až teraz, keď už nie je ministerkou. „Strana, ktorá zrušila základné piliere RTVS, zrušila koncesionárske poplatky, teraz zvoláva protesty,“ povedala.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko vyhlásil, že na RTVS „sú napojení ľudia, ktorí z nej žijú“ a týchto ľudí chcú odpojiť. „Každý, kto hovorí, že RTVS nepotrebuje zmenu, klame. Nám nejde o nič iné, len určiť víziu,“ tvrdí.

RTVS v súčasnom stave podľa podpredsedu parlamentu a lídra SNS nie je ekonomicky udržateľná. Uvoľniť preto chcú reklamný strop tak, aby RTVS mohla zarábať viac ako šesť miliónov eur na reklame. Komerčné televízie pritom podľa Danka zarábajú od 80 do 100 miliónov ročne.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) dodal, že táto vláda nikdy nebude nalievať peniaze do inštitúcie, „ktorú riadi bezdomovec zasypaný exekúciami.“ Tvrdí, že vládu nezaujíma prioritne spravodajstvo, ale vysielacia štruktúra RTSV.

„Nikoho z nás nezaujíma spravodajstvo RTVS. Štyri roky ma tam nevolali, redaktori mi povedali, že preto, lebo som nebol v koalícii ani v opozícii. Pravdou je, že naše videá na sociálnych sieťach majú väčší dosah ako spravodajské relácie aj RTVS,“ povedal Taraba. Podľa jeho názoru sa z verejnoprávnej inštitúcie stala „obyčajná braková komerčná televízia, ktorá nadbieha vysielacím štruktúram súkromných televízií.“ 

Taraba tiež hovoril o tom, že všetko v RTVS chátra a radosť majú externé firmy, ktoré dostávajú zákazky a tiež povedal, že z RTVS sa stala „liaheň Progresívneho Slovenska“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.