TARABA: VLÁDA MUSÍ VYTVORIŤ ALTERNATÍVNY MEDIÁLNY PILIER A FINANČNE HO PODPOROVAŤ

VIDEO: Vicepremiér a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba v Diskusii na palete povedal, že Ivan Korčok bol stelesnením všetkých negatív progresívneho liberalizmu. Jeho vyznávači sa podľa neho považujú za elitu, pohŕdajú ľuďmi s iným názorom, nenávidia slobodu a sú hlavnými nositeľmi primitívneho „hejtu“ v spoločnosti.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 15.04.2024

Vicepremiér a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba považuje výsledok prezidentských volieb za dôkaz politickej zrelosti Slovákov a zvolenie Petra Pellegriniho za obrovský úspech, ktorý sa podaril napriek „najšpinavšej“ kampani, akú doteraz progresívni liberáli viedli. Povedal to v Diskusii na palete. Usudzuje, že staré mediálne praktiky týchto kruhov už nefungujú, z čoho sú ich predstavitelia nervózni. Vie, že to bola lekcia aj pre samotného Pellegriniho, ktorý „vytriezvel z toho, že by mohol s týmito ľuďmi fungovať“. Ivan Korčok bol stelesnením všetkých negatív progresívneho liberalizmu. Jeho vyznávači sa podľa neho považujú za elitu, pohŕdajú ľuďmi s iným názorom, nenávidia slobodu a sú hlavnými nositeľmi primitívneho „hejtu“ v spoločnosti.

Na otázku, ako zastaviť polarizáciu spoločnosti, ktorú šíria liberálne orientovaní politici vrátane dosluhujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej, odpovedal, že to bude náročné, pretože s určitou časťou spomenutej garnitúry sa nikdy nepodarí dosiahnuť zmier. Ako dodal, útoky vládna koalícia ustojí, aj keby opozícia opäť vyhnala svojich podporovateľov do ulíc. Jeho presvedčenie pramení i z toho, že vládnucej moci sa za pomoci alternatívnych médií podarilo za dva týždne zmobilizovať vo voľbách prezidenta veľkú časť občanov, ktorí ich premenili na úspešné „referendum“ o Ficovej vláde. Otvorene hovorí, že súčasná vláda musí v tejto súvislosti využiť svoje pôsobenie na vytvorenie alternatívneho mediálneho piliera, ktorý bude podporovať aj finančne prostredníctvom prerozdelenia reklamného „koláča“. TV Markíza a ďalšie médiá v minulosti vyciciavali štátne finančné zdroje. Išlo o desiatky miliónov eur ročne, čo podľa jeho slov skončí.

V druhej časti rozhovoru sa venoval témam súvisiacim s rezortom, ktorý vedie. Uviedol, že cez ministerstvo životného prostredia, ktoré je rozsahom svojej pôsobnosti jedným z najdôležitejších, „tečie“ podstatná časť eurofondov a má veľký vplyv na rôzne sféry spoločnosti a ekonomiky. Ako pokračoval, v minulosti ho viedla skupina nepraktických ideológov, ktorí radi hovorili o ekológii, no v praxi neriešili skutočné environmentálne záťaže a namiesto uľahčovania života občanov im ho sťažovali - napríklad nezmyselnou byrokraciou. Upozornil na falošnosť týchto ľudí, ktorí sú schopní protestnými akciami zabrániť výstavbe päťkilometrového úseku diaľnice, ale fakt, že 10-15 rokov stoja autá v zápchach a produkujú exhaláty, pretože musia jazdiť po starých cestách, je im ľahostajný. Doplnil, že na ministerstve úplne odrezal chobotnicu pseudoekologických mimovládok od niekoľkomiliónových finančných zdrojov, na ktoré mali byť napojení bývalí vedúci predstavitelia rezortu.

Dotkol sa aj tematiky kontroverznej agendy Green Dealu, pričom verí, že po nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu sa posilnia vlastenecké sily, a tie zmenia kontroverznú politiku Bruselu aj v tomto smere. Apeluje na ľudí, aby vlastenecky orientovaní voliči nezostali počas eurovolieb doma, pretože ak tak urobia, automaticky budú voliť Progresívne Slovensko, ktorého poslanci budú škodiť slovenským záujmom tak, ako to vidíme dnes. Verí, že vládna koalícia vydrží celé štyri roky a bude pokračovať aj po roku 2027. V opačnom prípade by to bola „politická samovražda“.

Celé video si môžete pozrieť tu:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.